Dani Oțil, declarație bombă despre Simona Halep într-o discuție cu Mihai Bobonete: „Ai văzut ce craci are în rochie?” Reacția vedetei din Las Fierbinți e genială | VIDEO

Cunoscutul om de televiziune Dani Oțil, care prezintă împreună cu Răzvan Simion emisiunea „Neața cu Răzvan și Dani” de la Antena 1, a făcut o declarație surprinzătoare în timpul podcastului „DA BRAVO!” al lui Mihai Bobonete, la care a fost invitat.

Întrebat de comediantul Mihai Bobonete ce ar dori să aleagă între Simona Halep și dansul Lambada, omul de televiziune a ales-o pe jucătoarea de tenis.

Dani Oțil, reacție bombă despre Simona Halep într-o discuție cu Mihai Bobonete: „Ai văzut ce craci are în rochie?”

• Mihai Bobonete: Simona Halep sau lambada?
  • Dani Oțil: Simona Halep. Ai văzut ce craci are Simona în rochie?
  • Mihai Bobonete: Mi-e teamă că podcastul trebuie să se oprească, dragii mei prieteni, pentru că s-a băut mult…
  • Dani Oțil: Ați văzut-o pe Simona în rochie vreodată? Dacă aveam gambele ei, Bobonete, eram departe. Jucam în filme!

Simona Halep riscă să piardă locul 3 mondial

Aryna Sabalenka (Belarus, 23 de ani) s-a apropiat periculos de Simona Halep (România, 29 de ani) în clasamentul Asociației Tenisului Feminin (WTA)! Aryna a urcat trei poziții după ce a triumfat la Madrid, 6-0, 3-6, 6-4 în finala cu Ashleigh Barty, și îi suflă în ceafă Simonei.

Aryna Sabalenka a făcut un salt important în clasamentul WTA, de pe locul 7, până pe poziția a 4-a, grație punctelor acumulate la turneul lui Ion Țiriac de la Madrid! Simona Halep, ocupanta locului 3 WTA, mai are doar 325 de puncte în fața bielorusei, după ce aceasta din urmă a cucerit turneul WTA 1.000 de la Madrid.

Halep a pierdut 530 de puncte din cauza eliminării suferite în optimile de finală, scor 6-4, 5-7, 5-7 cu Elise Mertens, rămânând cu 6.520 de puncte în visterie. De partea cealaltă, Sabalenka a acumulat 6.195 de puncte după ce și-a adjudecat cel mai important titlu al carierei.

O veste și mai proastă este aceea că Simona Halep poate pierde locul 3 mondial chiar dacă își apără titlul de la Roma! Aryna Sabalenka nu are niciun punct de apărat la Foro Italico, iar bielorusa o va devansa pe româncă dacă ajunge în semifinale.

Halep nu a mai ieșit în afara podiumului WTA din luna ianuarie a anului 2020, atunci când s-a clasat timp de o săptămână pe locul 4. Simona a început sezonul pe locul 2 mondial, dar Naomi Osaka i-a luat fața sportivei noastre după ce s-a impus la Australian Open.

Publicat: 09 05. 2021, 19:18
Actualizat: 09 05. 2021, 19:44