Cine transmite la TV meciul Simona Halep – Petra Martic, din sferturile de la Indian Wells

Simona Halep (ROU) defeated Petra Martic (CRO) 6-4, 6-7(5), 6-3 at the BNP Paribas Open played at the Indian Wells Tennis Garden in Indian Wells, California. ©Mal Taam/TennisClix/CSM Tennis BNP Paribas Open 2018, Indian Wells, USA - 14 Mar 2018,Image: 366078832, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Simona Halep se pregătește de un alt meci tare la Indian Wells: în sferturi, românca va da peste Petra Martic.

Duelul dintre Halep și Martic începe nu înainte de ora 00:00 și va fi transmis în direct de Digi Sport 2.

Viitoarea adversară a româncei a produs surpriza în optimi, eliminând-o pe Ludmilla Samsonova (Rusia, 32 WTA) cu scorul de 7-6(6), 6-4.

De la ce oră se joacă meciul Simona Halep – Petra Matric și cine transmite la TV duelul de la Indian Wells

Meciul Simona Halep – Petra Martic începe în jurul orei 00:00 și va fi transmis în direct de Digi Sport 2. Jucătoarea care se impune va obține calificarea în semifinalele de la Indian Wells.

În primul rând trebuie să spun că mă bucur enorm să joc aici, în fața tuturor. E o mare plăcere A fost o partidă dificilă. E întotdeauna greu să joc împotriva unei românce. Chiar dacă mi-am pierdut serviciul în setul secund am știut că am puterea să revin și să închei acest meci în două seturi. Am încercat să tratez acest meci ca oricare altul și mă bucur de această victorie. Locul e e liniștit aici, lumea e primitoare și fericită, îmi transmite și mie această stare” – Simona Halep, după victoria cu Sorana Cîrstea

Publicat: 16 03. 2022, 19:25