Aryna Sabalenka, gesturi neașteptate față de următoarea adversară! Revenită în circuit după înfrângerea cu Sorana Cîrstea, bielorusa i-a lăsat pe toți mască la Stuttgart | VIDEO

Aryna Sabalenka joacă săptămâna aceasta la primul turneu WTA după înfrângerea suferită cu Sorana Cîrstea, 4-6, 4-6 în sferturile de finală ale turneului WTA 1000 de la Miami.

Aryna Sabalenka a revenit pe teren la Stuttgart, iar campioana de la Australian Open a oferit un moment neașteptat câns s-a întâlnit cu următoarea adversară, Paula Badosa din Spania.

Aryna Sabalenka, gesturi neașteptate față de următoarea adversară de la Stuttgart! Revenită în circuit după înfrângerea cu Sorana Cîrstea, bielorusa i-a lăsat pe toți mască

După ce a câștigat fără emoții primul meci de la Stuttgart, 6-2, 6-3 cu Barbora Krejcikova (Cehia), Aryna Sabalenka se pregătește pentru un duel special! Sportiva din Belarus o va înfrunta în sferturile de finală al turneului din Germania pe buna ei prietenă Paula Badosa, care a trecut de Cristina Bucsa (Spania) în optimi, cu scorul de 6-1, 6-2.

Sabalenka și Badosa s-au întâlnit la antrenament înaintea meciului direct, iar Aryna a îmbrățișat-o cu căldură pe Paula. Extrem de bucuroasă de revederea cu prietena ei, Sabalenka i-a lăsat pe toți mască cu gesturile entuziaste pe care le-a făcut.

Între Aryna Sabalenka și Paula Badosa s-a legat o prietenie foarte strânsă și nu este prima oară când bielorusa și iberica fac show la un turneu oficial. Sabalenka și Badosa au mai făcut vâlvă pe rețelele de socializare și la Indian Wells.

Aryna Sabalenka a fost învinsă de Sorana Cîrstea în sferturi la Miami

Paula Badosa este într-o relație cu fotomodelul cubanez Juan Betancourt, care se declară foarte îndrăgostit de ea, în timp ce Aryna Sabalenka se iubește cu fostul jucător de hochei pe gheață Konstantin Koltsov.

Aryna Sabalenka și-a adjudecat în luna ianuarie primul trofeu de Grand Slam al carierei, după ce s-a impus la Australian Open, scor 4-6, 6-3, 6-4 în fața campioanei de la Wimbledon, Elena Rybakina!

Bielorusa în vârstă de 24 de ani a încasat 2 milioane de dolari grație performanței de la Melbourne. Sabalenka a dezamăgit la precedentul turneu, sportiva care a eliminat-o pe Aryna fiind nimeni alta decât românca Sorana Cîrstea. Sportiva din Târgoviște s-a impus cu 6-4, 6-4 în sferturile de finală de la Miami.

Publicat: 20 04. 2023, 19:55
Actualizat: 20 04. 2023, 19:59