Andreea Mitu a făcut-o pe Bouchard să izbucnească. FOTO | Canadianca s-a simțit umilită de româncă. Cum a fost surprinsă | VIDEO

Eugenie Bouchard nu a venit în cea mai bună formă la meciurile contra României din Fed Cup. Numărul 7 mondial a pierdut meciul de debut, contra Alexandrei Dulgheru, scor 4-6, 4-6, iar în meciul contra Andreei Mitu a cedat din nou, scor 6-4, 4-6, 1-6.

Româncele s-au răzbunat din plin pe sportiva din Canada, după aroganța acesteia, care nu a vrut să dea mâna cu Alexandra Dulgheru, la tragerea la sorți a meciurilor din meciul România – Canada. Deși nord-americanii se gândeau la două victorii în meciurile lui Bouchard, Genie le-a pierdut pe ambele. Și în ambele partide, Bouchard a izbucnit în lacrimi. Pierdută pe teren, Bouchard a cedat și cu Mitu, iar în pauza dintre seturile 2 și 3 și-a pus prosopul în cap, descărcându-se prin plâns. Nu a ajutat-o acest lucru, iar setul trei a fost pierdut, scor 1-6, aducând al doilea punct României și cea mai mare victorie a carierei Andreei Mitu.

Publicat: 19 04. 2015, 22:31
Actualizat: 20 04. 2015, 15:04