Aici s-a rupt totul pentru Simona Halep în primul set al meciului cu Bianca Andreescu. Cum a încercat Cahill să salveze situația: „Joacă așa!”

Darren Cahill a intervenit în primul set al partidei Simona Halep – Bianca Andreescu, la scorul de 4-3 pentru canadiancă, după ce această a reușit al doilea break. Australianul a încercat să-i dea câteva sfaturi prețioase Simonei, on-court coaching.

Cahill a coborât pe teren după ce Andreescu s-a desprins: „Joacă mai agresiv cu forehandul, trebuie să dai mai tare, direct. Ești ok. Tot ce contează aici mai mult este prima lovitură. Trebuie să mergi direct pe forehand. Dacă mergi direct pe forehand nu trebuie să pui spin, poți să dai și plat, pentru ca ea să nu mai aibă atât de mult timp. Trebuie sa o intinzi un pic pe forehand. Daca nu, ea se va muta cu dreapta in zona de rever„, a spus Darren Cahill, la on-court coaching.