Abandon pentru Irina Begu în Egipt. S-a retras din fața unui jucătoare care e pe locul 231 WTA

Irina Begu, locul 97 WTA şi cap de serie numărul 4, a abandonat meciul din optimile de finală ale turneului ITF de la Cairo, cu premii în valoare totală de 60.000 de dolari.

Ea s-a retras de pe teren la scorul de 4-6, 1-2, în partida cu ucraineanca Daria Snigur, locul 231 WTA, scrie News.ro.

Însă Elena Gabriela Ruse, lcoul 178 WTA şi cap de serie numărul 8, a acces în sferturile de finală, după ce a întrecut-o, cu scorul de 6-4, 6-4, pe rusoaica Anastasia Komardina, locul 213 WTA. Irina Bara, locul 162 WTA şi cap de serie numărul 6, a părăsit competiţia în optimi, după ce a fost învinsă, cu scorul de 6-4, 6-4, de croata Tereza Mrdeza, locul 251 WTA, venită din calificări.

Irina Begu s-a impus acum 5 zile tot la Cairo

Irina Begu a câştigat, duminică, un alt turneu ITF de la Cairo, cu premii totale de 100.000 de dolari. Ea a învins-o, în ultimul act, cu scorul de 6-4, 3-6, 6-2, pe ucraineanca Lesia Ţurenko, locul 129 WTA şi cap de serie numărul 4. Begu (29 ani, 118 WTA), a treia favorită, a obţinut victoria după două ore şi 23 de minute, în faţa Lesiei Ţurenko (30 ani, 129 WTA), cap de serie numărul patru.

Publicat: 21 02. 2020, 06:54
Actualizat: 21 02. 2020, 06:55