CE de tenis de masă. Szocs, eliminată de Yanfei Shen (Spa), cea mai bună jucătoare a Europei

Meci excelent făcut azi, în optimilile competiției de simplu a Europeanului din Schwechat, de Bernadette Szocs.

Tricolora de 18 ani a picat în partida pentru intrarea în sferturi cu cea mai bună jucătoarea Europei, Yanfei Shen, dar diferența din ierarhie și de experiență a fost insesizabilă la masa 1 din Sala Multiversum timp de 20 de minute, Sportiva din Târgu Mureș a egalat la 2, după ce iberica născută în China luase primele două seturi, dar următaorele acte le-a cedat clar lăsând însă, per total, o impresie foarte bună la acest turneu de seniori. A luat argint cu echipa, s-a calificat până în sferturi alături de Hîrîci la dublu și a fost învinsă în meciul pentru promovarea în sferturi chiar numărul 1 din Europa, 2-4 (6-11, 7-11 12-10, 11-9, 4-11, 3-11).

La această oră joacă în optimi și Daniela Dodean cu olandeza Li Jiao.

Publicat: 12 10. 2013, 13:48
Actualizat: 12 10. 2013, 14:06