Steaua a trecut de Progym

În etapa de ieri a Ligii Mol și a Ligii Naționale, Steaua a învins pe Progym Perla Harghitei cu 8:1 (3:1, 3:0, 2:0). Meciul, care a avut loc la Patinoarul „Mihai Flamaropol" din capitală a fost la discreția gazdelor, care au dominat jocul de-a lungul celor 60 de minute.

În etapa de ieri a Ligii Mol și a Ligii Naționale, Steaua a învins pe Progym Perla Harghitei cu 8:1 (3:1, 3:0, 2:0). Meciul, care a avut loc la Patinoarul „Mihai Flamaropol” din capitală a fost la discreția gazdelor, care au dominat jocul de-a lungul celor 60 de minute.
Partida a fost marcată de revenirea pe gheață a canadianului de NHL al Stelei, Cameron Severson care se accidentase în urmă cu trei săptămâni.  De altfel, acesta a și marcat pentru militarii. Cel mai bun jucător „roș-albastru” a fost Viorel Nicolescu care a reușit hattrickul în partida de ieri.

Marcatori:
Steaua: Cătălin Geru (min. 3:56 și min. 38:17), Ioan Timaru (min. 9:58), Mihai Georgescu (min. 11:48), Viorel Nicolescu (min. 27:47, min. 53:21 și min. 55:35) și Cameron Severson (min. 29:23)
Progym Perla Harghitei: Attila Borsos (min. 17:34)