Amalia Tătăran, locul 10 la Cupa Mondială la spadă junioare

Cupa Mondială la scrimă juniori a programt sâmbătă, 30 noiembrie, o nouă etapă. La Dormagen, Bochum și Burgos au avut loc întreceri de sabie, floretă și spadă, iar printre sportivii participanți s-au numărt și zece români. Cel mai bun rezultat a fost reușit de sătmăreanca Amalia Tătăran. Pregătită de Francisc Csiszar, în concursul de spadă de la Burgos, Spania, Amalia s-a clasat pe locul zece, dintr-un total de 77 de concurente. Ceilalți sportivi au obținut următoarele rezultate:

Dormagen (Germania), etapă Cupă Mondială la sabie – Iulian Teodosiu – locul 35, Mihai D. Cucu – locul 64, Mădălin Bucur – locul 71, Sergiu Ciornilă – locul 75, Cristian Bițucă – locul 86 și Tudor D. Cucu – locul 119

Bochum (Germania), etapă de Cupă Mondială la floretă – Maria Boldor – locul 16, Mălina Călugăreanu – locul 18 și Corina Damaschin – locul 73