Victorie mare pentru Steaua în derby-ul cu Dinamo! Roș-albaștrii sunt în finala Ligii Naționale de Rugby

Meciul de rugby dintre Dinamo Bucuresti si Steaua Bucuresti, contand pentru Liga Nationala de Rugby, desfasurat pe Stadionul National Arcul de Triumf din Bucuresti, duminica 27 noiembrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Steaua este în finala Ligii Naționale de Rugby! Roș-albaștrii se vor lupta pentru trofeu după victoria importantă obținută duminică seara în fața rivalei Dinamo.

Pe arena „Arcul de Triumf”, cei de la Steaua s-au impus cu scorul de 25-15, iar la final au sărbătorit minute bune marele succes.

În finala competiției interne, Steaua va da peste CSM Știința Baia Mare. Astfel, roș-albaștrii pot realiza eventul, în condițiile în care au ajuns și în finala Cupei României.

Steaua, victorie mare cu Dinamo! Roș-albaștrii, în finala Ligii Naționale de Rugby

Steaua rămâne în cursă pentru ambele trofee pe plan intern! Echipa din Ghencea este în finala Ligii Naționale de Rugby, după ce a învins la București marea rivală din „Ștefan cel Mare”.

Prima parte a derby-ului dintre Steaua și Dinamo, de pe arena „Arcul de Triumf”, a fost extrem de echilibrată. La pauză, roș-albaștrii au condus cu scorul de 18-12.

În cele din urmă, Steaua a câștigat cu 25-15 și va juca în finala Ligii Naționale de rugby cu formația din Baia Mare. În schimb, Dinamo se va lupta acum pentru medaliile de bronz.

Publicat: 27 11. 2022, 20:26
Actualizat: 27 11. 2022, 20:36