Câștig pentru Farul

Rar întâlnit în rugby, rezultatul de egalitate s-a consemnat, în premieră pentru Play-off-ul din acest an al Diviziei Naționale, în „eternul derby“, adică acolo unde ne așteptam mai puțin.

Animate de o rivalitate care nu va putea fi tranșată vreodată, Dinamo Gaz Sud și Steaua „s-au certat“ ieri pentru victorie. A rezultat un meci cu două încercări înscrise pe treisferturi (Căplescu, respectiv Nainer), numeroase tentative de țintă, dar și foarte multe erori de mânuire a balonului.

Gazdele au condus cu 14-8 la pauză, însă în repriza a doua doar stelistul Dumbravă a reușit să miște tabela prin două penalități.

Auzit într-un moment în care „câinii“ presau la doi metri de buturile adverse, fluierul final a consemnat o egalitate din care, cel puțin deocamdată, are de câștigat Farul. Victorioși (31-17) cu „U“ Cluj, constănțenii se află pe primul loc, cu 14 puncte, în timp ce steliștii și dinamoviștii au câte 12.

Publicat: 29 03. 2008, 22:11
Actualizat: 30 03. 2008, 01:56