Potec, în dubiu

Singura medaliată a României la CM de Natație care s-a încheiat ieri, la Roma, Camelia Potec (foto) va lua o decizie zilele următore în ce privește viitorul ei în sportul de performanță .

La Roma, eleva lui Philippe Lucas a cucerit bronzul la 1500m liber, terminând pe locul șase la 400m liber și pe locul cinci la 800m liber. De altfel, campioana olimpică de la Atena, la 200m liber, a fost singura româncă, care a luptat pentru podium, ea urcând în finală, în toate cele trei probe în care a luat startul în serii. Pentru Cami urmează câteva zile de relaxare, timp în care se va gândi dacă va mai continua sau nu.

„După fiecare competiție mulți mă întreabă dacă mă las de sport. După acest CM le voi da un răspuns și nu datorită rezultatelor, ci în funcție de faptul că îmi va trebui o perioadă să mă gândesc dacă mai pot să sufăr în pregătire”, a declarat Potec.

Publicat: 03 08. 2009, 10:34
Actualizat: 03 08. 2009, 10:38