Medalie de bronz pentru Camelia Potec la Openul de la Paris

Sportiva Camelia Potec a ocupat, joi, locul al treilea în proba de 400 metri liber din cadrul Openului de natație de la Paris, fiind devansată de franțuzoaica Laure Manaudou și de sud-africanca Wendy Trott, informează site-ul oficial al competiției, anunță Mediafax.

Manaudou s-a impus cu timpul de patru minute, șapte secunde, 69 de sutimi, urmată de Trott (4:09:44) și de Potec (4:10:51).

Campioana olimpică și mondială a probei, Laure Manaudou, nu mai înotase pe această distanță din luna aprilie, când a fost învinsă la Campionatele Naționale ale Franței, pentru prima dată în ultimii patru ani, de Camelia Potec și Coralie Balmy.

În proba de 200 m liber, Camelia Potec, campioană olimpică en-titre a distanței, a terminat pe poziția a patra finala disputată miercuri.

Publicat: 19 06. 2008, 15:41