Eva Tofalvi – locul 26 la urmărire, Daria Domraceva, campioană olimpică

Biatlonista Eva Tofalvi a ocupat locul 26 în proba de urmărire, 10 kilometri, din cadrul Jocurilor Olimpice de la Soci, campioană olimpică devenind sportiva belarusă Daria Domraceva, informează site-ul oficial al competiției.

Daria Domraceva, locul nouă în proba de sprint din urmă cu două zile, a fost cronometrată cu timpul de 29 de minute, 30 de secunde și șapte zecimi.

Pe locul doi s-a clasat norvegianca Tora Berger, care plecase în cursă de pe locul 10, în timp ce pe locul trei a sosit slovena Teja Gregorin, care înregistrase al 15-lea timp la sprint.

Campioana olimpică, slovaca Anastasia Kuzmina a terminat cursa pe locul 6, la 58 de secunde de Domraceva, după ce a ratat două focuri.

Reprezentanta României, Eva Tofalvi, care înregistrase al 22-lea timp la sprint a terminat cursa pe locul 26, la 2 minute, 44 de secunde și șase zecimi, după ce a ratat trei focuri la pozițiile culcat, unul la prima trecere prin poligon și două la cea de-a doua.

Sursa: Mediafax

Publicat: 11 02. 2014, 17:47
Actualizat: 11 02. 2014, 17:48