HC Csikszereda a pierdut primul meci al finalei

Vineri seara, la Miercurea Ciuc, HC Csikszereda a fost invinsa cu 5-3 de Alba Volan, in prima partida a finalei OB I. Elevii lui Marcel Ozimak au fost la un pas de a realiza surpriza in fata puternicei echipe ungare, la finalul reprizei a doua scorul fiind 2-2

HC  – Alba Volan 3-5 (1-2, 1-0, 1-3) Vineri seara, la Miercurea Ciuc, HC Csikszereda a fost invinsa cu 5-3 de Alba Volan,  in prima partida a finalei OB I. Elevii lui Marcel Ozimak au fost la un pas de a realiza surpriza in fata puternicei echipe ungare, la finalul reprizei a doua scorul fiind 2-2 .

“A fost un meci frumos, am luptat alaturi de ei. Au fost mai buni cu doua goluri, pe care le-am luat insa pe greselile individuale ale fundasilor, nu pe greseli de joc. Suntem multumiti de cum a fost meciul, si mai departe mergem cu capul sus. Ne vom juca sansa pana la capat! ” a declarat Sandor Kalamar, presedintele HC-ului. Partida a doua are loc duminica, de la ora 17:30, la Patinoarul Vakar Lajos din Miercurea Ciuc.