Șoc în handbal. Început rușinos de campionat pentru CSM București! Vicecampioana a pierdut la Zalău

CSM București a debutat cu stângul în noul sezon al Ligii Naționale. Vicecampioana a pierdut duminică la Zalău, scor 25-24.

La pauză, scorul a fost egal: 13-13. Gazdele de la HC Zalău s-au desprins după pauză și au triumfat la limită, scor 25-24.

HC Zalău n-a mai învins CSM București din noiembrie 2013, când se impunea cu 24-22. De atunci și până astăzi, CSM avea o serie de 13 victorii consecutive. Înaintea meciului, HC Zalău avea o cotă de 14 la casele de pariuri pentru un eventual succes.

Eșecul vine după ce vicecampioana României a câștigat Supercupa în startul sezonului. „Tigroaicele” au răpus SCM Rm. Vâlcea în lupta pentru primul trofeu al stagiunii. Acum însă au cedat la Zalău, în timp ce Vâlcea a câștigat clar cu Dunărea Brăila, scor 24-18.

Publicat: 01 09. 2019, 17:05
Actualizat: 02 09. 2019, 17:52