Situație INCREDIBILĂ‚ pentru Oltchim!** Campioana, la un pas să piardă un meci la masa verde, după o gafă uluitoare la acest nivel

UPDATE Oltchim Râmnicu Vâlcea s-a impus pe teren în partida cu SCM Craiova, scor 25-20.

Probleme mari pentru Oltchim Râmnicu Vâlcea, în ultima etapă din Liga Națională.

Liderul la zi al campionatului a riscat să piardă partida cu SCM Craiova la „masa verde”, după ce oficialii partidei ce trebuia să înceapă la ora 18:30 au descoperit că fetele lui Jakob Vestergaard nu au vizita medicala la zi pe carnetele de joc!

Viza medicală în sporturile de echipă este valabilă pentru șase luni, iar cea obținută de Oltchim la începutul campionatului expirase deja.

Astfel, Oltchim a riscat să piardă partida de la Craiova cu 0-10, însă oficialii campioanei au dezamorsat situația în ultima secundă: președintele Petre Berbecaru a reușit să obțină o viză medicală valabilă pentru o singură zi.

Cum partida fusese deja amânată cu peste 10 minute, arbitrii ar fi trebuit să acorde oricum victoria gazdelor, la scor de forfait (10-0), însă ambele echipe au semnat un proces verbal prin care și-au dat acordul ca meciul să înceapă cu o întârziere de 20 de minute (la 18:50).

Cel mai probabil, toate partidele jucate de Oltchim în luna martie a acestui an au fost disputate fără ca fetele din Vâlcea să aibă viză medicală, dar e greu de crezut că mai pot fi luate măsuri împotriva campioanei.

Publicat: 27 03. 2013, 18:54
Actualizat: 27 03. 2013, 23:48