Rulmentul Brașov – Dunărea Brăila 33-33

Rulmentul Urban Brașov a remizat 33-33 (16-15), acasă, cu HC Dunărea Brăila, într-un meci disputat în epilogul etapei a 18-a a Ligii Naționale feminine. Cele mai bune marcatoare ale gazdelor au fost Stanca, Amariei și Barbosa, fiecare cu cîte 6 goluri, în vreme ce pentru brăilence au marcat cele mai multe goluri Moldovan și Jenofi, fiecare cu cîte 13 reușite.

Astăzi nu am reușit multe. Am ratat din poziții foarte clare, am ratat multe contraatacuri și nu am putut să ne desprindem. Am avut și multe bare, erau vreo 7 prin minutul 10. Nu trebuie să dăm vina pe altceva pentru jocul nostru de astăzi, care pur și simplu nu a mers”, a declarat antrenorul Rulmentului, Herbert Muller.
Rulmetul Urban Brașov va juca sîmbătă, acasă de la ora 18,00, returul cu Byassen Trondheim, din sferturile de finală ale Cupei EHF. În tur, elevele lui Herbert Muller au cîștigat cu 31-27.

Publicat: 18 03. 2009, 18:58
Actualizat: 18 03. 2009, 18:59