Nervii Cristinei Neagu au cedat pe finalul meciului România – Muntenegru! Gestul incredibil pe care l-a făcut handbalista noastră la adresa brigăzii de arbitri | FOTO

Meciul de handbal dintre Romania si Spania, contand pentru Campionatul European de handbal feminin 2022, desfasurat in Centrul Sportiv Boris Trajkovski din Skopje, miercuri 11 noiembrie 2022. © FOTO:/SPORT PICTURES

Cristina Neagu a răbufnit la adresa deciziilor de arbitraj luate în meciul România – Muntenegru 34-35, din cadrul Campionatului European de handbal feminin.

Echipa națională a României a câștigat cu Spania, în prima etapă a grupelor principale de la CE, astfel că, ajutată și de celelalte rezultate, a ajuns să depindă exclusiv de propriile forțe în lupta pentru calificarea în semifinale. „Tricolorele” aveau nevoie disperată de victorie în meciul cu Muntenegru și au făcut un joc foarte bun la Skopje, dar s-au lovit atât de atitudinea ostilă a publicului, cât și de hotărârile îndoielnice ale brigăzii de arbitri din Austria.

Cea mai bună handbalistă a noastră, Cristina Neagu, a răbufnit în timpul reprizei secunde și le-a bătut obrazul arbitrelor.

Nervii Cristinei Neagu au cedat pe finalul meciului România – Muntenegru! Gestul pe care l-a făcut handbalista noastră la adresa brigăzii de arbitri

Meciul dintre România și Muntenegru, decisiv în lupta pentru calificarea în semifinalele Campionatului European de handbal feminin, a fost influențat de unele decizii greșite ale brigăzii de arbitri.

„Fluierașele” au luat mai multe hotărâri împotriva elevelor lui Florentin Pera, iar Cristina Neagu a rezistat până în repriza a doua. Cea mai bună handbalistă a formației noastre nu a mai putut să asiste pasiv la „spectacolul” făzut de brigada de arbitri.

Aflată pe banca de rezerve în acel moment, sportiva de la CSM București a răbufnit în momentul când s-a dictat foarte ușor lovitură de la 7 metri pentru Muntenegru. Cristina Neagu le-a bătut obrazul membrelor brigăzii de arbitri din Austria

(Sursă foto: captură Digi Sport)

Publicat: 15 11. 2022, 20:32
Actualizat: 15 11. 2022, 20:44