Final Four deja conturat? Toate echipele oaspete au câștigat manșa tur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor

Metz, Rostov Don, Gyor și Vipers Kristiansand au câștigat la sfârșitul săptămânii trecute în manșa tur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin și au făcut pași importanți spre Final Four. Toate cele patru formații s-au impus în deplasare.

Aseară, în ultima partidă, Vipers Kristiansand a avut o prestație solidă la Podgorica și a câștigat cu 24-19 pe terenul formației Buducnost. Echipa care anul trecut pierdea trofeul Cupei EHF la Craiova este acum la un pas de o calificare în premieră între cele mai bune patru grupări ale Europei. În acest joc, Cristina Laslo a marcat două goluri.

În celelalte trei partide, Metz a învins CSM București cu 31-26, Rostov s-a impus cu FTC, 29-26, iar Gyor a plecat cu un succes la limită de la Odense, 29-28. Partidele retur vor avea loc sâmbătă – 13 aprilie.

Publicat: 08 04. 2019, 08:35
Actualizat: 08 04. 2019, 08:36