FINAL** Byasen – Rulmentul Brașov 27 – 31!

Cu buzunarele goale, dar cu ambiții nemăsurate s-au deplasat jucătoarele de la Rulmentul Urban în Norvegia, pentru manșa tur din sferturile Cupei EHF, cu Byasen (azi, ora 18:00).

Pentru 60 de minute, vicecampioana României este dispusă să uite de toate necazurile și să vorbească pe teren în fața unei alte echipe de top. Rulmentul are și un un model înaintea partidei cu Byasen, echipa de fotbal Rapid, care merge din victorie în victorie, deși se confruntă la rându-i cu mari probleme financiare. „Fetele sunt un exemplu de dăruire, de bună creștere, peste închipuirea unui om. În condițiile date, s-au pregătit exemplar și vor să-și demonstreze valoarea și pe teren“, a susținut Remus Cojocaru, președintele echipei Rulmentul.

Din formația brașoveană nu mai fac parte Cristina Neagu și Patricia Vizitiu, dar Brașovul a reușit să le recupereze pe Simona Gogârlă (foto) și Gabriela Juhasz și poate alinia un „14“ redutabil. „Vrem să demonstrăm că această echipă nu stă în Cristina Neagu și poate obține și fără ea rezultate la fel de notabile“, a mai spus Remus Cojocaru.

Publicat: 14 03. 2009, 08:37
Actualizat: 14 03. 2009, 19:26