Dinamo n-are rivală la handbal! Susținuți de Ionel Dănciulescu, „dulăii” sunt la un pas de event după ce au ajuns în finala Cupei României. Victorie clară cu Minaur Baia Mare

Dinamo este la un pas să câștige și Cupa României, după ce s-a impus la pas în campionat.

Echipa lui Xavi Pascual a bătut-o clar pe Minaur Baia Mare, scor 33-23, iar în ultimul act al Cupei ar putea da peste rivala Steaua. La Constanța, Dinamo a fost susținută din tribune și de Ionel Dănciulescu.

Tot sâmbătă, în a doua semifinală, se vor confrunta HCDS Constanţa şi Steaua Bucureşti.

Dinamo, în finala Cupei României! „Dulăii” o pot întâlni pe Steaua

Dinamo a demonstrat încă o dată că este cea mai bună echipă din România! La Constanța, campioana a trecut la zece goluri de Minaur Baia Mare: 33-23.

„Dulăii” au controlat clar meciul, în condițiile în care la pauză diferența a fost de șapte goluri: 21-14.

„Le mulțumim celor care au fost alături de noi, suntem convinși ca la finala de mâine (ora 18:00) vor fi mai mulți”, a fost mesajul celor de la CS Dinamo.

Cele patru semifinaliste ale competiţiei, clasate pe primele patru locuri în Liga Naţională, s-au calificat în urma jocurilor în manşă unică din sferturile de finală ale competiţiei: CSU Suceava – Minaur Baia Mare 25-26, Dinamo Bucureşti – CSM Focşani 32-25, ”U” Cluj – Steaua Bucureşti 27-37 şi CSM Bacău – HCDS Constanţa 25-29.

Publicat: 14 05. 2022, 13:19
Actualizat: 14 05. 2022, 13:20