Dinamo, ca pe tobogan! Steaua, noul lider în handbalul masculin după ce trupa din Ștefan cel Mare a cedat și cu Poli Timișoara

Dinamo nu mai are chef de handbal, iar rezultatele negative se înmulțesc. Echipa pregătită de Eliodor Voica a suferit a patra înfrângere consecutivă în ultimele 11 zile, după ce a pierdut pe teren propriu cu Poli Timișoara, scor 26-23, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii Naționale. În urma acestui rezultat, campioana en-titre a pierdut locul 1 în campionat, fiinde devansată de Steaua, care a învins Poli Iași cu 44-36.

Dinamo a făcut o altă partidă slabă, fiind condusă pe întreaga durată a jocului. Poli Timișoara a debutat cu 3-0, dar a condus și al 4 goluri diferență în prima repriză. La pauză, oaspeții au intrat la cabine cu 13-10. Campioniii au trăit doar din sclipiri, au părut fără motivație, iar mai mult decât să restabilească egalitatea în partea secundă nu au reușit. Poli Timișoara a simțit că poate pleca cu cele 3 puncte din Ștefan cel Mare, s-a mobilizat exemplar în ultimele minute, astfel că la final a dat lovitura: 26-23. Bănățenii scapă fără înfrângere și la Dinamo, după ce a făcut egal cși pe terenul echipei Steaua. În schimb, campioana României are luptele interne, iar acestea o macină de la un meci la altul.

Știați că avem o pagină de Facebook dedicată handbalului?