CSM București, un nou coșmar! Campioana a încheiat anul cu o înfrângere neașteptată la Brăila

CSM București a încheiat anul cu un eșec neașteptat în campionat! Echipa antrenată de Adi Vasile trece printr-o perioadă grea, după ce a pierdut și la Brăila, în fața celor de la Dunărea, scor 25-27.

Dunărea a fost mult mai bună în repriza secundă, în condițiile în care CSM București a fost mai bună în primele 30 de minute și a intrat în avantaj la pauză: 16-15.

În Grupa A din Liga Campionilor, CSM ocupă locul 6, cu trei victorii și trei înfrângeri, iar acum o așteaptă dubla grea cu Ferencvaros. Adi Vasile trebuie să se descurce fără Barbara Lazovic, care va lipsi de pe teren în jur de șase luni.

Dunărea Brăila – CSM București 27-25. Campioana, înfrângere rușinoasă în campionat

CSM București merge din rău în mai rău! Campioana a pierdut pe terenul celor de la Dunărea Brăila: gazdele s-au impus la două goluri diferență, scor 27-25.

Echipa lui Adi Vasile a ajuns pe locul al treilea în campionat, la egalitate cu Dunărea Brăila, iar CSM București riscă să rateze titlul, după ce n-a convins nici în Liga Campionilor.

Au marcat pentru Dunărea Brăila: Kurtovic 6 goluri (1 din 7m), Da Rocha 5, Rodrigues 4, Araujo 4, Udriștioiu 3, Quintino 2, Tamires 2, Safta 1

Au înscris pentru CSM București: Neagu 7 (2), Dindiligan 5, Aune 3, Klikovac 3, Broch 3, Martin 2, Ramusovic 1, Arntzen 1

CSM București va mai juca doar în 2022 în Liga Naţională, care se întrerupe după această etapă.

Campioana mai are programate însă meciuri în Liga Campionilor: pe 13 noiembrie, în deplasare, cu FTC Budapesta, şi în 20 noiembrie, pe teren propriu, cu aceeaşi echipă.

Publicat: 07 11. 2021, 19:44
Actualizat: 07 11. 2021, 21:38