CSM București, egal nebun în Liga Campionilor! Vicecampioana României a evitat înfrângerea cu Bietigheim la ultima fază a meciului din Sala Polivalentă: „Am făcut prea multe greșeli!”

CSM București a remizat spectaculos cu Bietigheim, scor 28-28, în partida care s-a jucat duminică în Liga Campionilor, în Sala Polivalentă.

Echipa lui Adi Vasile a reușit să egaleze în ultimele secunde ale unui meci care s-a disputat în fața a 3.000 de spectatori.

Astfel, echipele din România rămân neînvinse în Liga Campionilor la handbal feminin, în condițiile în care Rapid a câștigat duminică cu Kastamonu, scor 33-26.

CSM București, egal nebun cu Bietigheim în Liga Campionilor la handbal feminin

CSM București n-a prins o zi grozavă în a treia etapă din Liga Campionilor, iar la pauză scorul a fost 16-13 pentru Bietigheim, după o primă repriză în care apărarea echipei noastre n-a funcționat așa cum s-ar fi așteptat Adi Vasile.

Treptat, CSM București și-a revenit și a ajuns să conducă chiar cu două goluri în minutul 39 (20-18), dar Bietigheim n-a renunțat la luptă, izbutind să pună o presiune uriașă pe echipa noastră.

Time out-urile cerute de Adi Vasile au avut efectul scontat. Într-un final incendiar, CSM București a reușit să egaleze la ultima fază, astfel că partida s-a încheiat cu scorul de 28-28.

Deși CSM București a ratat victoria, tehnicianul vicecampioanei României a remarcat atitudinea jucătoarelor din repriza secundă, una pe muchie de cuțit.

„Sunt bucuros de rezultat! Am revenit pe final și am acționat cu maturitate. În prima repriză am făcut prea multe greșeli, iar ele s-au distanțat. A trebuit să le presăm noi și trebuie să mulțumesc sălii, care a pus constant presiune și ne-a ajutat mult”, a spus Adi Vasile.

În primele două dispute ale grupei, CSM Bucureşti a obţinut victorii, 30-28 cu Krim Ljubljana şi 33-26 cu Brest Bretagne Handball.

Publicat: 25 09. 2022, 18:50
Actualizat: 25 09. 2022, 18:58