Campionatul Mondial de Handbal 2019 | Discursul motivant al antrenorului Tomas Ryde pentru jucătoarele românce în partida cu Ungaria: ”Trebuie să rămânem uniți”

Joc infernal pentru România în partida cu Ungaria la Campionatul Mondial de Handbal Feminin 2019. La începutul meciului, în minutul 6, la scorul de 0 – 4 pentru Ungaria, antrenorul Tomas Ryde a cerut time-out, moment în care le-a ținut un discurs motivant jucătoarelor.

Campionatul Mondial de Handbal 2019 | Discursul motivant al antrenorului României în partida cu Ungaria: ”Nu e nimic, rămâneți concentrate”

”Nu e nimic, rămâneți concentrate! Trebuie să rămânem uniți, pentru că doar așa putem!”, a spus antrenorul Tomas Ryde.

Antrenorul a fost completat de unul dintre secunzii săi, care a spus: ”Stați aproape una de cealaltă, nu le mai dați spații în apărare”.

Din nefericire, discursul nu a funcționat chiar atât de bine. Un minut mai târziu, Ungaria a reușit să înscrie pe faza a doua, din extremă, aducând scorul la 0 – 5.

Puteți urmări actualizări despre meciul de handbal România – Ungaria pe site-ul ProSport.ro.

Publicat: 06 12. 2019, 13:04