Gimnasta Andreea Munteanu, locul 3 în finala la bârnă de la Cupa Mondială de la Cottbus

Gimnasta Andreea Munteanu s-a clasat, duminică, pe locul trei în finala la bârnă, la Cupa Mondială de la Cottbus, denumită și Turneul Maeștrilor, informează site-ul oficial al competiției.

Munteanu a avut un exercițiu notat cu 13,750 și a fost devansată de unguroaica Noemi Makra (13,925) și rusoaica Maria Harenkova (13,850).

În finala la sol, Andreea Munteanu s-a clasat pe locul cinci, cu o nota 13.150. La sol s-a impus poloneza Marta Pihan-Kulezsa (13,950), urmată de nemțoica Kim Bui (13,925) și rusoaica Maria Harenkova (13,750).

La competiția de la Cottbus urma să participe și Larisa Iordache, potrivit anunțului organizatorilor, însă gimnasta acuză probleme de sănătate și nu a mai făcut deplasarea în Germania.