FOTO | Moment incredibil petrecut la Campionatul Mondial de Gimnastică. Larisa Iordache: „Uite ce ai acolo” :) Ce a pățit Simone Biles

Gimnasta Simone Biles a câștigat duminică medaliie de aur în finalele de bârnă și sol de la Campionatul Mondial de Gimnastică de la Nanning (China).

Larisa Iordache a intrat a șasea în finala de duminică de la bârnă, dar a căzut de pe aparat, evoluția ei fiind notată cu 14,066, cu care s-a clasat pe locul 5.  În finala de la sol, Larisa Iordache a intrat a doua în finală, evoluția ei fiind notată cu 14,800, cu care a obținut medalia de argint.

La festivitatea de premiere în finala de la sol a avut loc un incident neplăcut. Sportiva din SUA a primit un buchet de flori, iar Larisa Iordache a observat că în buchet se afla o albină! Simone s-a speriat inițial, și-a aruncat buchetul, apoi a izbucnit în râs.

Publicat: 12 10. 2014, 14:15
Actualizat: 12 10. 2014, 14:16