Dinamo – FC Barcelona, VIDEO Online, în grupele Ligii Campionilor | „Câinii” pierd cu „monștrii” catalanilor, însă o fac onorabil! Urmează meciurile cu Porto, PSG și Kielce pentru roș-albi

Dinamo a pierdut meciul din grupele Ligii Campionilor la handbal masculin cu Barcelona, scor 30-35, însă a făcut-o onorabil în fața unei echipe în care am regăsit o mulțime de vedete!

Cinci goluri a fost diferența maximă cu care Barcelona a condus-o pe Dinamo pe parcursul meciului!

Meciurile rămase din această grupă

Etapa 13: Porto-Dinamo, 24 februarie
Etapa 14: Dinamo-PSG, 3 martie
Etapa 15: Kielce-Dinamo, 10 martie

Clasamentul grupei din Liga Campionilor

1. Lomza Vive Kielce 16 puncte (11 jocuri)
2. Barcelona 14 p (11)
3. Telekom Veszprem 13 p (11 j)
4. Paris Saint-Germain Handball 12 p (10 j)

min. 56:
Mem înscrie pentru Barcelona! Dinamoviștii nu reușesc să înscrie la reluare și catalanii revin în atac.
min. 55:
Vali Ghionea reușește o aruncare de mare fotbalist și Dinamo se apropie la două goluri de Barcelona!
min. 49:
Pascual încheie faza cu gol din extrema stângă!
min. 44:
Dinamoviștii fac greșeli de începători pe faza de atac și le dă ocazia catalanilor să marcheze din nou!
min. 43:
Nantes marchează, deși Dinamo se află cu un jucător în minus!
min. 42:
Alex Pascual, fiul antrenorului de la Dinamo, este eliminat pentru două minute și catalanii au o aruncare de la 7 metri pe care o fructifică!
min. 41:
Gavriloaia îl face mare din nou pe portarul Barcelonei!
min. 37:
Mem marchează de la 10 metri fără emoții!
min. 36:
Militaru este eliminat pentru două minute!
min. 35:
Barcelona continuă să marcheze și pare mai solidă în această parte secundă!
min. 32:
La faza imediat următoare, dinamoviștii obțin o aruncare de la 7 metri, dar Vali Ghionea trimite slab și-l lovește în picior pe argentinianul din poarta catalanilor.
min. 31:
Catalanii încep în forță și marchează la prima fază de atac!
A început repriza secundă!

PAUZĂ!
min. 30:
Dissinger înscrie în ultima secundă a primei reprize cu o torpilă direct în vinclul catalanilor!
min. 29:
Vali Ghionea execută o nouă lovitură de la 7 metri și înscrie!
min. 28:
Portarul catalanilor marchează din propriul semicerc! Perez de Vargas marchează astfel primul său gol în această ediție de Liga Campionilor!
min. 27:
Vali Ghionea blochează un adversar cu mâna în gât și e eliminat pentru două minute!
min. 25:
Humet obține o aruncare de la 7 metri! Ghionea marchează fără probleme!
min. 24:
Ali prinde o torpilă de zile mari și marchează! Dinamoviștii au plecat imediat pe atac, dar arbitrii au dictat forțare și catalanii au din nou mingea!
min. 21:
Portarul Ghedbane face adevărate minuni în poarta „câinilor”! A ajuns la 6 parade până în acest moment!
min. 20:
Mem trimite o torpilă de la 9 metri fără șansă pentru portarul nostru!
min. 19:
Ben Ali duce scorul la 11-8 pentru Barcelona!
min. 13:
Barcelona e greu de răpus și se distanțează din nou la patru goluri!
min. 10: Atmosferă de senzație în sală! Suporterii lui Dinamo cântă de 10 minute fără întrerupere!
min. 9:
Shebib îi apropie pe „câini” la un gol de monștri catalani!
min. 7:
Portarul nostru Ghedbane face minuni în poartă! A parat patru mingi până acum!
min. 4:
Barcelona înscrie de la jumătatea terenului în momentul în care portarii noștri se schimbau!
min. 3:
Dinamo înscrie în sfârșit în poarta spaniolilor!
min. 2
Catalanii recuperează și al doilea atac al „câinilor” și marchează”
min. 1:
Dinamo a avut primul atac, însă catalanii au recuperat mingea și au marcat!

Roș-albii se află pe ultimul loc în grupa B a Ligii Campionilor, cu 6 puncte, iar adversarii din Spania ocupă poziția a 4-a, cu 12 puncte.

Xavi Pascual a antrenat timp de 12 sezoane la FC Barcelona, ultimul meci pe banca echipei catalane fiind finala Champions League în care a dispus de Aalborg, scor 36-23. Fix două săptămâni mai târziu, Pascual a fost prezentat oficial pe banca lui Dinamo.

Dinamo Bucureşti a obţinut următoarele rezultate în grupa B: 32-29 cu Kielce, 30-41 cu PSG, 26-27 cu FC Porto, 32-36 cu FC Barcelona, 33-29 și 27-28 cu HC Motor, 31-29 şi 32-47 cu Veszprem, 30-37 şi 20-28 cu Flensburg.

Ieri s-au jucat două meciuri: Veszprem – Porto 28-28 și Flensburg – Vive Kielce 25-33

Publicat: 17 02. 2022, 18:40
Actualizat: 17 02. 2022, 21:23