Dialog amuzant între Simona Halep și Patrick Mouratoglou la conferința de presă! „E greu! N-am talent la așa ceva!” | SPECIAL

Patrick Mouratoglou Simona Halep
Vezi galeria foto - 10 poze

Simona Halep a fost foarte bine dispusă la conferința de presă după victoria reușită în optimi în fața spanioloaicei Paula Badosa la Wimbledon.

L-a introdus în discuție și pe antrenorul său, Patrick Mouratoglou, care urmărea și el relaxat discursul învingătoarei.

Simona Halep, locul 18 mondial şi favorită 16, a obţinut o victorie fără drept de apel în faţa numărului 4 mondial, spaniola Paula Badosa. S-a impus în primul set, scor 6-1, după doar 26 de minute.

Românca a câştigat şi setul doi cu 6-2, iar meciul s-a încheiat după 59 de minute.

Pentru Halep urmează în sferturi duelul cu americancaa Amanda Anisimova. Iată dialogul de la conferința de presă.

Reporter: Ce ți-a zis Patrick Mouratoglou după meci ?

SIMONA HALEP: “Nu știu, nu vrei să-l întrebi?” (n.r. Halep i se adresează lui Mouratoglou aflat în sala de conferințe de presă): “El mă întreabă ce mi-ai zis tu mie după meci ? Ce îi zic ?”

PATRICK MOURATOGLOU: “Ești gata să primești?”

SIMONA HALEP: “Wow, haide ! Mi-a zis că este mândru că fac ceea ce am vorbit, respect ceea ce trebuie să fac și asta îl bucură cel mai mult nu neapărat rezultatul ! Bineînțeles că și rezultatul, dar dacă fac ceea ce am discutat, este sigur că rezultatele vor veni !”

Reporter: Au fost și încurjări, în franceză, de la Patrick. Ai îceput să înveți franceza ?

SIMONA HALEP: “Păi trebuie să învăț și eu franceza! D-asta vorbețte cu mine ca să prind și eu câteva cuvinte, dar e greu! N-am talent la așa ceva!”.

Următorul adversar: Amanda Anisimova

Sportiva americană Amanda Anisimova, locul 25 mondial şi cap de serie 20, va fi adversara Simonei Halep în sferturi la Wimbledon. Anisimova a trecut de franceza Harmony Tan, scor 6-2, 6-3.

Halep şi Anisimova s-au mai întânit de s-au întâlnit de trei ori în circuitul WTA, iar jucătoarea din Constanţa conduce cu 2-1.

Publicat: 05 07. 2022, 11:27
Actualizat: 08 07. 2022, 16:46