VIDEO | Filmul primei etape la Carpathian MTB Epic 2017: doi slovaci încadrează reprezentantul României pe podium, la Elite masculin. Clasamentele celor cinci categorii de concurs

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 7 poze

Prima etapă de la Carpathian MTB Epic 2017 s-a încheiat, vineri, cu victoria riderului din Slovacia, Tomas Visnovsky (24 de ani), la categoria Elite, a concurenților profesioniști. La capătul unei zile în care dificultatea traseului a fost dublată de condiții meteo dificile, cu averse, ceață și frig, podiumul a fost completat de reprezentantul României, Arpad Kelemen (34 de ani) și tânărul Matej Ulik (20 ani, Slovacia).

Top 10 la categoria Elite, masculin: 22 dintre cei 25 de rideri au ajuns la finiș

Top 10 categoria Elite, feminin

Competiția de elită de la feminin a adus la start zece amatoare de mountain bike, iar podiumul a fost împărțit de țările care au trimis câte trei sportive la competiția de la Cheile Grădiștei. Janka Keseg Stevkova a completat dubla pentru Slovacia la Elite: s-a impus în fața reprezentantelor Ucrainei, Krystyna Konvisarova si Hanna Verheles.

4-Day Challenge a fost deschisă și sportivilor amatori – două categorii la masculin și una la feminin

Top 10 la categoria masculin 19-39 de ani. 17 rideri din 18 au trecut linia de finiș

Feminin: două sportive au luat startul la categoria + 19 ani

Masculin +40 ani: toți cei 13 participanți au ajuns la finiș

Publicat: 22 09. 2017, 18:37
Actualizat: 22 09. 2017, 18:38