Cancellara, lider în Tirreno-Adriatico

Fabian Cancellara a câștigat etapa a cincea a cursei Tirreno-Adriatico. Elvețianul campion mondial la contracronometru a preluat astfel șefia clasamentului general. Americanul David Zabriskie a încheiat al doilea, podiumul fiind completat de suedezul Thomas Lovkvist. La general, Cancellara are un avans de 16 secunde față de italianul Enrico Gasparotto. Luni are loc etapa a șasea, 196 de kilometri între localitățile Civitanova Marche și Castelfidardo.

Fabian Cancellara a câștigat etapa a cincea a cursei Tirreno-Adriatico. Elvețianul campion mondial la contracronometru a preluat astfel șefia clasamentului general. Americanul David Zabriskie a încheiat al doilea, podiumul fiind completat de suedezul Thomas Lovkvist.

La general, Cancellara are un avans de 16 secunde față de italianul Enrico Gasparotto. Luni are loc etapa a șasea, 196 de kilometri între localitățile Civitanova Marche și Castelfidardo.

Publicat: 16 03. 2008, 03:01
Actualizat: 16 03. 2008, 19:06