Brata, podium la Paris

Judoka Daniel Brata a urcat, ieri, pe locul 3 al podiumului la Grand Prix-ul de la Paris, la categoria 100 kg. Dan Fâșie (66 kg) a fost eliminat în turul 2, iar Marian Halas (81 kg) a ieșit încă din turul preliminar. La feminin, Carmen Bogdan (48 kg) și Andreea Cătună (52 kg) au părăsit concursul în turul 2, iar Corina Căprioriu (57 kg) a fost eliminată în manșa secundă.

Judoka Daniel Brata a urcat, ieri, pe locul 3 al podiumului la Grand Prix-ul de la Paris, la categoria  100 kg. Dan Fâșie (66 kg) a fost eliminat în turul 2, iar Marian Halas (81 kg) a ieșit încă din turul preliminar. La feminin, Carmen Bogdan (48 kg) și Andreea Cătună (52 kg) au părăsit concursul în turul 2, iar Corina Căprioriu (57 kg) a fost eliminată în manșa secundă.

Publicat: 09 02. 2009, 03:57