ICIM Arad, prima semifinalistă a Ligii Naționale feminine

Echipa de baschet feminin ICIM Arad este prima semifinalistă a Ligii Naționale, după ce a eliminat miercuri, în deplasare, formația BCM Danzio Timișoara, scor 81-56 (37-21), în cea de-a doua partidă din sferturile de finală ale play-off-ului.

Sferturile de finală se joacă în sistemul „cel mai bun din trei meciuri”, iar formația arădeană avea deja 1-0 la general, după victoria din prima confruntare, scor 90-44.

Miercuri sunt programate și celelalte trei confruntări din prima fază a play-off-ului Ligii Naționale feminin, după cum urmează: CSM București-CSM Târgoviște (56-89 în primul meci al seriei), CSBT Alexandria-CSM Satu Mare (51-62) și CSU Alba-Iulia-ACS Sepsi SIC (76-49).

Un eventual al treilea meci din sferturi, decisiv, este programat în 13 aprilie.

Semifinalele se vor juca tot în sistemul „cel mai bun din trei meciuri”, în 17, 20 și 23 aprilie.