Cupa e la Târgoviște!** CSM a câștigat Final Four-ul de la Alba Iulia

Echipa de Euroligă de la Târgoviște a cucerit primul trofeu național în 2013. CSM Târgoviște s-a impus după un meci dramatic în semifinala cu ICIM Arad (85-74), pentru ca 24 de ore mai târziu să bată gazdele în ultimul act al competiției (74-62). Meciul cu ICIM a fost unul interzis cardiacilor. Arădencele au început ca din tun și au condus, minute bune, chiar și la o diferență de 20 de puncte. Încurajată de 50 de suporteri fanatici – ajunși la sală în finalul sfertului unu – CSM a revenit după pauză și a bătut eterna rivală, având în Mărginean MVP-ul derby-ului. A doua zi a fost mai ușor: CSM a controlat ostilitățile și n-a avut probleme mari cu CSU Alba Iulia. Târgoviștea cucerește a opta Cupă și se pregătește pentru play-off-ul Ligii Naționale.

Cupa s-a întors acasă, unde îi este locul. Felicitări tuturor, antrenorilor, jucătoarelor și suporterilor care au creat o atmosferă senzațională – Gabriel Boriga, președinte onorific CSM Târgoviște