Craiova s-a calificat în sferturile Cupei! Victorie categorică în returul cu Mediaș. Tabloul complet al competiției

SCM Craiova s-a calificat în sferturile Cupei României, la baschet masculin, după ce a învins marți CSM Mediaș, scor 89-64. Oltenii au răsturnat eșecul din tur, scor 88-86. La pauza mare, Craiova a condus cu 53-30.

În sferturi s-au mai calificat: SCM Timișoara, BCMU Pitești și Dinamo București. În această fază vor intra direct U-BT Cluj (n.r deținătoarea trofeului), CSM Oradea, Steaua București și CSU Sibiu. Tragerea la sorți pentru sferturi va avea loc miercuri, de la ora 11:00, la sediul federației.

Partidele din sferturi vor avea loc pe 13 și 20 martie. Final Four-ul e programat pentru 17 și 18 aprilie.

Publicat: 12 02. 2019, 20:52
Actualizat: 12 02. 2019, 20:53