VIDEO | Imagini care dor. Cele mai spectaculoase accidente din prima etapă a sezonului 2015 în MotoGP

Sezonul 2015 din motomondialul de viteză, etapă programată la finalul lunii martie pe circuitul de la Losail, în Qatar, a fost cu mult peste așteptările fanilor. Dincolo de evenimentele spectaculoase care au avut loc în antrenamentele, calificările și cursele de la clasele Moto3 și Moto3, fanii motociclismului de viteză au putut urmări o cursă „ca pe vremuri” și la clasa regină, acolo unde Valentino Rossi a dus o luptă excelentă cu Andrea Dovizioso pentru prima poziție, una pe care „Il Dottore” a obținut-o până la final.

Dincolo de toate aceste aspecte, au existat inevitabilele căzături ale motocicliștilor, evenimente neplăcute pentru ei, dar care fac parte din pachetul pe care fanii MotoGP îl caută. În acest sens, pe contul oficial de YouTube al competiției a fost postat un clip video cu cele mai spectaculoase căzături din weekendul din Qatar, unul pe care îl puteți urmări mai jos:

Publicat: 11 04. 2015, 10:29
Actualizat: 11 04. 2015, 10:30