Dani Pedrosa a câștigat Marele Premiu al Malaysiei la MotoGP!** Cursa a fost întreruptă de două ori din cauza ploii

UPDATE: Spaniolul Dani Pedrosa (Honda) a câștigat Marele Premiu al Malaysiei la MotoGP, a 16-a etapă a Campionatului Mondial de Motociclism Viteză, duminică, pe circuitul de la Sepang, el fiind urmat de compatriotul său Jorge Lorenzo (Yamaha) și de australianul Casey Stoner (Honda), informează AFP.

Cursa a fost întreruptă în turul 17 din 20 din cauza ploii și nu a mai fost reluată.

Pedrosa a înregistrat astfel al șaselea succes al sezonului și al 44-lea din carieră, ocupând locul doi în clasamentul general, la 23 de puncte de liderul Lorenzo.

Marele Premiu al Malaysiei la Moto GP a fost întrerupt în turul 15, din cele 20 prevăzute, din cauza ploiii puternice de pe circuitul de la Sepang, informează AFP.

În momentul întreruperii, spaniolul Dani Pedrosa (Honda) era în frunte, urmat de compatriotul său Jorge Lorenzo (Yamaha) și australianul Casey Stoner (Honda).

Organizatorii urmează să decidă dacă vor suspenda cursa definitiv sau aceasta va fi reluată pentru ultimele tururi.