Zero din patru la CM indoor

Sesiunea de dimineata a primei zile din cadrul CM indoor de la Valencia s-a incheiat fara nicio accedere a unui sportiv tricolor in finala. Cel mai aproape a fost Elena Antoci, clasata prima sub linie in semifinala de la 3.000 m (8:58,01 - locul 6- prima serie), in timp ce a doua eleva a lui Doru Rosca, Daniela Donisa, a luat startul in semifinala secunda, dar s-a clasat pe 10 (9:19,26). In ultimul act de la 3.000 m au intrat ocupantele primelor cinci pozitii din cele doua curse. Nici triplusaltul nu a propulsat romancele in lupta pentru medalii. Adelina Gavrila a reusit un rezultat de 14,11 m - locul 10, in timp ce Cristina Bujin s-a clasat pe 14 (13,78 m) din 18 competitoare. In ultimul act se vor duela primele opt sportive din calificari.

Sesiunea de dimineata a primei zile din cadrul CM indoor de la Valencia s-a incheiat fara nicio accedere a unui sportiv tricolor in finala. Cel mai aproape a fost Elena Antoci, clasata prima sub linie in semifinala de la 3.000 m (8:58,01 – locul 6- prima serie), in timp ce a doua eleva a lui Doru Rosca, Daniela Donisa, a luat startul in semifinala secunda, dar s-a clasat pe 10 (9:19,26). In ultimul act de la 3.000 m au intrat ocupantele primelor cinci pozitii din cele doua curse.

Nici triplusaltul nu a propulsat romancele in lupta pentru medalii. Adelina Gavrila a reusit un rezultat de 14,11 m – locul 10, in timp ce Cristina Bujin s-a clasat pe 14 (13,78 m) din 18 competitoare. In ultimul act se vor duela primele opt sportive din calificari.

Intrecerile vor continua in aceasta seara, de la 18:15, ora Romaniei.

Publicat: 07 03. 2008, 15:48