Ana Maria Pavăl, locul 5 la CE de lupte de la Tbilisi

Sportiva Ana Maria Pavăl a ocupat poziția a cincea la categoria 55 de kilograme din cadrul Campionatelor Europene de lupte libere de la Tbilisi (Georgia), după ce a fost învinsă de Barka Emese din Ungaria, în finala mică.

Pavăl pierdut în primul tur în fața sportivei Sofia Magdalena Mattson, dar a intrat în recalificări după ce suedeza a ajuns în finală. Românca a învins-o pe Mariana Eșanu din Republica Moldova în recalificări, apoi a pierdut în fața unguroaicei Baraka, în finala pentru medalia de bronz.

Sportiva Ana Maria Pavăl, categoria 55 de kilograme, s-a calificat, joi, în finala mică a Campionatelor Europene de lupte libere de la Tbilisi (Georgia), ea urmând să se întreacă pentru medalia de broz cu Barka Emese din Ungaria.

Sportiva Estera Dobre a câștigat, miercuri, medalia de argint, la categoria 51 de kilograme, la Campionatele Europene de lupte libere la Tbilisi, în timp ce marți, în prima zi a CE, Adrian Moise s-a clasat pe locul 5 la categoria 66 de kilograme lupte libere.