Momentul crucial la meciul cu Gaz Metan! Steaua are un nou "atacant"! VIDEO Ce a reuşit Latovlevici: Pintilii i-a mulţumit

3 mar 2013 19184 afişări Liga 1

Iasmin Latovlevici a contribuit din nou decisiv la o victorie a Stelei. Fundaşul trece printr-o formă excelentă

Steaua a suferit după eliminarea lui Cristi Tănase, din minutul 43. Cu un avantaj fragil pe tabelă şi fără un om pe teren, Gaz Metan Mediaş a avut momente foarte bune, care puteau aduce egalarea. Lipsa preciziei din faţa porţii a păstrat însă intactă poarta lui Tătăruşanu.

Momentul decisiv care a anunţat victoria a fost însă în minutul 71, iar actorii principali au fost Pintilii şi Iasmin Latovlevici. La o fază de atac, primul şi-a încercat şutul de la distanţă, iar Pleşca a respins în lateral. Chipciu a sărit să recupereze, iar mingea a ajuns la Iasmin Latovlevici, cel care trece printr-o formă de zile mari.

Fundaşul Stelei a pasat scurt în lateral şi i-a permis lui Pintilii să facă 2-0. A fost un gol care a picat cum nu se putea mai bine. De la acea fază, steliştii au abordat meciul într-o manieră relaxată, iar golul 3 a venit firesc.