EXCLUSIV | Moţi, după meciul nebun cu Arsenal: "Dezamăgit e cuvântul potrivit... Nu ne aşteptam să avem 2-0 în minutul 15". De ce e trist Keşeru deşi a marcat din nou

2 nov 2016 4646 afişări Liga Campionilor

Ludogoreţ - Arsenal 2-3, în Grupa A din Liga Campionilor (vezi aici toate rezultalele etapei). Românii Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru au fost titulari pentru gruparea bulgară, iar ultimul a marcat golul doi pentru Ludogoreţ, care după primul sfert de oră conducea cu un nesperat 2-0.

Intrat în direct la ProSport LIVE, Cosmin Moţi a precizt că echipa sa merita măcar o remiză în confruntarea cu mult mai titrata echipă antrenată de Arsene Wenger.

Fundaşul a vorbit şi despre situaţia lui Claudiu Keşeru, care prin reuşita de marţi seară a ajuns la un total de opt goluri marcate în doar 11 zile, însă nu a fost convocat de Christoph Duam pentru meciul cu Polonia, din Preliminariile CM 2018, şi amicalul cu Rusia, programat pe 15 noiembrie.

"Dezamăgit e cuvântul potrivit... Eram încrezători că va fi un meci diferit faţă de cel din tur. Nu ne aşteptam să avem 2-0 în minutul 15, dar cred că am meritat şi meritam mai mult de la meciul de aseară. Continuăm să greşim copilăreşte în apărare şi o echipă ca Arsenal nu te iartă. Greşelile se plătesc. În tur, fiecare greşeală a noastră a dus la un gol.

Claudiu Keşeru era bucuros. Cu un ochi râdea, cu unul plângea. A marcat, dar noi am pierdut...

Normal că e dezamăgit că nu a fost convocat la naţională, aşa şi trebuie să fie. El se simte foarte bine, a marcat foarte multe goluri şi e normal să spere să fie acolo.

Campionatul Bulgariei e puţin mai agresiv decât cel al României. Vorbesc de jocuri. La noi, la antrenamente se evită mult contactul fizic. Nu vrem să ne lovim"