LIVE BLOG Euro U21 | Germania U21 - Serbia U21 6-1. Nemţii, scorul turneului cu Istvan Kovacs la centru. Danemarca U21 - Austria U21 3-1. Aşa arată clasamentul Grupei B

20 iun 2019 11266 afişări U21
  • Danemarca - Austria 3-1
  • Nordicii au urcat pe locul doi în Grupa B
  • Dacă Serbia câştigă cu Germania, calificarea se joacă în ultima etapă

Germania - Serbia 6-1 (Richter 16, Waldschmidt 30, 37, 80, Dahoud 69 / Zivkovic 84)

• 4. Serbia 0p

Minutul 90+2: GOOOOL Germania! Maier şutează plasat de la marginea careului şi trimite direct în plasa laterală.

Minutul 84: GOOOOL Serbia! Zivkovic transformă o lovitură de la 11 metri dictată de Istvan Kovacs după un fault în careu comis de Dahoud asupra lui Randelovic. Este primul gol al sârbilor la acest turneu final.

Minutul 80: GOOOOL Germania! Meci ”de vis” pentru Waldschmidt! Atacantul german ia o acţiune pe cont propriu, trage puternic cu stângul şi îl execută pe Radunovic. Portarul sârb a atins mingea, dar nu suficient cât să o poată opri.

Minutul 69: GOOOOL Germania! Sârbii pierd mingea la mijlocul terenului, mingea ajunge la Dahoud, iar acesta trage puternic din afara careului şi îl învinge pe Radunovic. Portarul sârbilor a rămas fără replică.

Minutul 63: Ocazie imensă pentru Germania! Richter centrează în careu , mingea ajunge le Neuhaus care reia din prima cu latul, dar Radunovic are o intervenţie excelentă şi scoate mingea de pe linia porţii.

Minutul 61: Crainicul arenei din Trieste a anunţat că, la această partidă, sunt prezenţi aproximativ 9.800 de spectatori.

Minutul 46:A început repriza secundă! Ambii selecţioneri au mutat după pauză.

Minutul 45: Pauză!

Minutul 37: GOOOOL Germania! Incredibil! Putem vedea scorul turneului la Trieste. Waldschmidt ia o acţiune pe cont propriu, trece de un fundaş sârb şi îl execută pe Radunovic cu un şut puternic, la colţul lung. La acest scor, Germania este lider.

Minutul 30: GOOOOL Germania! Greşeală în defensiva sârbilor. Richter pasează în careu către decarul germanilor, Waldschmidt, care împinge mingea în poarta goală pentru 2-0.

Minutul 22: Richter, aproape de ”dublă”! Atacantul german trage în fundaşii adverşi din interiorul careului, mingea îi revine şi încearcă să reia din alunecare, dar mingea este, din nou, blocată.

Minutul 16: GOOOL Germania! Richter primeşte o pasă excelentă, scapă singur cu Radunovic, îl execută cu o ”scăriţă” şi deschide scorul la Trieste.Aşa arată clasamentul:

Minutul 1: Fluier de start!

Danemarca - Austria 2-1 (Maehle 33, 77 /  Lienhart 47)

Danemarca: Iversen - Kristensen, Sorensen, Rasmussen, Maehle - Nelsson - Stage, Billing - Skov, Wind, Bruun Larsen
Rezerve: Vindhal-Jensen, Olsen, Bager, Duelund, Jensen, Ingvartsen, Dreyer, Olsen, Abildgaard, Poulsen, Kofod Andersen
Austria: Schlager - Ingolitsch, Danso, Posch, Friedl - Ljubic, Lienhart - Horvath, Schlager, Honsak - Kvasina (Balic 55)
Rezerve: Kreidl, Pentz, Karic, Grbic, Gluhakovic, Ullmann, Maresic, Kalajdzic, Ljubicic, Wolf

Minutul 90+3: Final de meci la Udine! Aşa arată clasamentul Grupei B:

• 1. Germania 3p

Minutul 90+3: GOOOL Danemarca!Şah-mat pentru austrieci! Dueland schimbă partea către Olsen, acesta scapă singur cu Schlager şi îl execută cu un şut plasat la colţul lung.

Minutul 77: GOOOL Danemarca! Maehle primeşte o minge în careu, apărarea austriecilor este ”anesteziată”, iar acesta reuşeşte ”dubla”.

Minutul 72: Baumgartner ratează un penalty! Nelsson faultează în careu, iar centralul partidei acordă lovitură de la 11 metri. Omul care l-a înlocuit pe Ljubic în urmă cu cinci minute trage pe jos, dar Iversen este atent şi respinge.

Minutul 69: Larsen a punctat pentru 2-1, dar reuşita danezilor a fost anulată pentru offside! Atacantul nordicilor a scăpat singur cu Schlager şi l-a executat cu un şut puternic, dar tuşierul a ridicat fanionul.

Minutul 47: GOOOL Austria! Lienhart primeşte o centrare din corner, mingea trece printre picioarele lui Iversen şi intră în poartă.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză la Udine! Danezii sunt în avantaj, după golul superb marcat de Maehle. Aceştia au dominat întreaga repriză, în timp ce austriecii nu au contat în ofensiva.

Minutul 33: GOOOL Danemarca! Maehle primeşte o pasă excelentă de la Skov, ia acţiunea pe cont propriu, trece de un fundaş şi îl execută pe Schlager cu o scăriţă elegantă. Aşa arată clasamentul din Grupa B:

• 2. Austria 3p
  • 3. Danemarca 3p

Minutul 27: Bară pentru Danemarca! Skov trimite în bară din interiorul careului, Schlage rămâne blocat, mingea ajunge la Kristensen, dar acesta şutează în plasa laterală şi austriecii scapă.

Minutul 7: O primă ocazie pentru danezi! Skov trage din prima din afara careului, dar alunecă în momentul execuţiei. Schlager este atent şi reţine.

Danemarca U21  şi Austria U21 se luptă în etapa a doua a Grupei B de la Campionatul European U21, din Italia şi San Marino. Austriecii au produs una dintre surprizele primei etape, învingând Seriba lui Luka Jovic cu 2-0. În prima repriză, elevii lui Werner Gregoritsh au dominat categoric, iar în partea secundă sârbii s-au ”trezit”, dar tot austriecii au reuşit să ducă scorul la 2-0. De partea cealaltă, Danemarca a pierdut cu 3-1 în faţa Germaniei U21, una dintre favoritele pentru câştigarea acestui turneu final. În cazul unei victorii a nordicilor, Austria poate pierde locul doi şi, totodată, poziţia de cel mai bun loc secund, care asigură calificarea în semifinalele competiţiei. În prezent, austriecii sunt peste Italia şi Franţa.

De la 22:00, Germania întâlneşte Serbia la Trieste, într-o partidă condusă de Istvan Kovacs. Dacă vor câştiga, nemţii vor fi, în mare parte, calificaţi, iar în ultima etapă, cu Astria, vor avea nevoie de un singur punct.