EXCLUSIV | Reacţia lui Darius Olaru după ce a marcat împotriva FCSB! Din iarnă ajunge la vicecampioana României, iar Edi Iordănescu a recunoscut: "Bună întrebare. Era..."

26 aug 2019 5126 afişări ProSport Live

Darius Olaru nu a avut trac în faţa FCSB, echipă la care va merge în perioada de transferuri din iarnă. Fotbalistul a fost titular în victoria lui Gaz Metan împotriva FCSB, scor 4-0, şi chiar a marcat. Edi Iordănescu a recunoscut că fotbalistul a fost foarte bucuros pentru prestaţia din meciul de la Mediaş.

ProSport a anunţat în exclusivitate că Darius Olaru rămâne la Gaz Metan până în iarnă.

Gigi Becali nu i-a interzis lui Olaru să joace împotriva FCSB, deşi l-a transferat încă din vară. Fotbalistul a profitat din plin de gafa lui Andrei Vlad şi a deschis scorul la Mediaş în minutul 17, ca mai apoi să fie schimbat în repriza a doua de Edi Iordănescu.

Antrenorul a avut o discuţie privată cu Olaru înainte de victoria cu FCSB pentru a-i lua din presiunea de pe umeri, iar la ProSport LIVE a recunoscut că internaţionalul U21 s-a bucurat pentru evoluţia de duminică seara: "Bună întrebare. Era foarte fericit. El a fost unul cu care am discutat în privat şi i-am spus că dacă vrea să fie respectat mai mult, trebuie să arate. Eu cred că a făcut un joc memorabil şi cred că cei de acolo nu au greşit când au oferit banii", a declarat fiul fostului selecţioner.