EXCLUSIV | Fiul Ruxandrei Dragomir impresionează la Viitorul: "Îi place foarte mult şi s-a acomodat"

3 oct 2018 2171 afişări ProSport Live

Viitorul U19 a pierdut primul meci din UEFA Youth League, împotriva croaţilor de la Dinamo Zagreb, scor 0-1 pe stadionul pe care echipa mare a clubului lui Gică Hagi îşi dispută meciurile de pe teren propriu.

În ultimele minute ale partide, antrenorul Cristian Cămui l-a introdus pe teren pe Filip Ilie, fiul fostei tenismene Ruxandra Dragomir, care l-a înlocuit în minutul 79 pe Dimciu Halep, vărul Simonei Halep. Ilie (16 ani) s-a remarcat în prelungiri cu un şut puternic din întoarcere, care l-a întins serios pe portarul croaţilor, Dinko Horkas.

Într-o intervenţie telefonică la emisiunea ProSport LIVE, Ruxandra Dragomir a dezvăluit că fiul său nu a avut probleme cu acomodarea la academia fostei campioane a României: ”Foarte bună (n.r. - acomodarea la Viitorul), se antrenează cu echipa lui la U17, în ultima perioadă s-a antrenat şi cu echipa U19, a debutat şi la echipa mare, a jucat zece minute într-un amical. Îmi pare că îi place foarte mult şi s-a acomodat”, a spus Dragomir la ProSport LIVE.