• 26' Cristian Tănase
  • 90+3'
    Final meci Steaua reuşeşte cea mai categorică victorie din acest sezon
  • 90+1'
    Cartonas galben Latovlevic este faultat dur de Gheroghiu, fundaşul Stelei se ridică şi încearcă să-i ceară socoteală adversarului său. Latovlevic este avertizat pentru reacţia sa
  • 89'
    Bogdan Stancu trimite însă mult peste din lovitură liberă
  • 88'
    Dorel Stoica bate lovitura liberă, dar Stancu este faultat în marginea careului de 16 metri
  • 88'
    Cartonas galben Papp vede şi el galben, pentru un faul la Cosmin Matei
  • 87'
    Milanov centrează de pe partea dreapta, Tătăruşanu iese din nou foarte bine şi prinde
  • 85'
    Schimbare Cosmin Matei debutează la Steaua. Jucătorul adus de la Farul Constanţa intră în locul lui Romeo Surdu
  • 84'
    Păcurar recuperează în preajma careului advers, dar face un dribling în plus şi este deposedat
  • 82'
    Steliştii pasează foarte mult, jucătorii lui Ilie Dumitrescu evită să se mai arunce în atac şi joacă la trecerea timpului
  • 80'
    Pancu trimite frumos de la 17 metri, Tătăruşanu reţine din prima
  • 78'
    Gheorghiu centrează la colţul scurt, Adailton este blocat în momentul şutului
  • 77'
    Schimbare Ilie Dumitrescu nu se abate de la ideile sale. Antrenorul Stelei betonează din nou defensiva în finalul partidei, aşa cum a procedat şi până acum. Gardoş a intrat în locul lui Răduţ
  • 77'
    Cartonas galben Păcurar în faultează la 25 de metri de poartă şi este avertizat
  • 76'
    Sânmărtean bate lovitura de colţ, trimite în centrul careului, apărarea Stelei respinge
  • 75'
    O nouă fază fixă pentru Vaslui, de la aproximativ 25 de metri lateral-dreapta, Pancu trage pe jos, Latovlevic respinge în corner
  • 74'
    Sânmărtean centrează din lovitură liberă de la 30 de metri, Pouga este din nou lăsat liber, însă nici de această dată atacantul adus de la Sevilla nu nimereşte poarta
  • 73'
    O fază care nu anunţa nimic era să se transforme în gol pentru Vaslui. Pouga este lăsat liber în careu, dar şutul camerunezului ocoleşte poarta apărată de Tătăruşanu
  • 69'
    Surdu ajunge la 16 metri de poarta lui Kuciak, dar şutul este dezamăgitor
  • 68'
    Schimbare Prima mutare la Steaua. Iese Tănase, intră Păcurar
  • 68'
    Tot Stancu bate lovitura liberă, dar trage în zid
  • 68'
    Cursă impresionantă a lui Stancu. Atacantul Stelei a luat balonul de la jumătatea terenului, a driblat 3 adversari şi a fost oprit prin fault la 25 de metri de poarta lui Kuciak
  • 65'
    Lovitura de colţ nu produce însă nicio schimbare pe tabela de marcaj
  • 64'
    Contraatac frumos contruit de stelişti. Stancu îl lansează pe Tănase cu o pasă de 50 de metri, ex-piteşteanul intră însă în unghi şi trage în blocaj. Corner pentru Steaua
  • 62'
    Milanov expediază o torpilă de la 17 metri, mingea se duce puţin peste bara transversală
  • 62'
    Pancu a fost foarte aproape de un eurogol! Pancu a trimis un şut-centrare de pe partea dreaptă, Tătăruşanu respinge cu greutate peste poartă
  • 60'
    Schimbare a ieşit Raul Costin, a intrat Gheorghiu
  • 60'
    Schimbare la Vaslui. Intră Pancu, iese Campano
  • 59'
    Raul Costin trage departe de poartă de la 25 de metri
  • 57'
    Corner pentru Steaua, mingea ajunge în careu, dar steliştii se complică prea mult şi faza se termină cu aut de poartă
  • 55'
    Gol Cornerul se execută, vasluienii resping la 16 metri, Abrudan trimite peste apărarea adversă, Surdu vine din spate şi trage din voleu, fără preluare
  • 53'
    Fază fixă pentru Steaua de pe partea stângă, în preajma careului mare, Tănase pasează pentru Răduţ, care scoate pentru şutul lui Stancu, mingea este deviată în corner
  • 51'
    Lovitură liberă pentru FC Vaslui de la 35 de metri, Campano centrează, steliştii resping până la Sânmărtean, care trage excelent la colţul scurt. Tătăruşanu respinge cu greu în corner
  • 50'
    Pouga încearcă o pătrundere pe centru, apărarea Stelei reacţionează bine şi Tătăruşanu culege balonul
  • 49'
    Ocazie uriaşi pentru FC Vaslui. Campano centrează excelent, Wesley reia din 5 metri dintre doi adversari, însă mingea se duce pe lângă poartă
  • 48'
    Gol Bogdan Stancu reuşeşte să facă 2-0 la capătul unei faze frumos construite de roş-albaştri. Bicfalvi trimite în marginea careului pentru Surdu, care scoate pentru Stancu, "Motanu" mai face un pas şi îl execută pe Kuciak
  • 46'
    Inceput repriza a doua
  • 45+2'
    Final prima repriza Steaua intră la cabine în avantaj
  • 45+1'
    Ocazie uriaşă ratată de FC Vaslui. Sânmărtean găseşte din nou un culoar excelent pentru o pasă pentru Campano, care trage din unghi, milimetri pe lângă stâlpul de la colţul lung
  • 45'
    Repriza va fi prelungită cu un minut
  • 44'
    Cartonas galben Geraldo îl ia cu fulgi cu tot pe Wesley şi vede cartonaşul galben
  • 43'
    Cartonas galben Milanov vede galben pentru un fault dur asupra lui Cristi Tănase. Jucătorul Stelei se resimite după această fază
  • 42'
    Wesley trage pe jos, Tătătruşanu reţine fără probleme
  • 41'
    Lovitură liberă foarte periculoasă pentru poarta lui Tătăruşanu. Geraldo îl faultează pe Sânmărtean la 20 metri de poarta Stelei
  • 41'
    Bogdan Stancu recuperează la 30 de metri de poarta adversă, "Motanul" preferă însă un lob care se duce pe lângă, în locul unei pase pentru Surdu, care se afla într-o poziţie bună
  • 39'
    Cristi Tănase trage puţin peste poartă de la 20 de metri
  • 38'
    Corner pentru Steaua, mingea cade în careu şi crează emoţii în tabăra Vasluiului, Pouga reuşeşte însă să degajeze
  • 37'
    Ocazie mare pentru Vaslui. Sânmărtean trimite excelent în stânga pentru Luz, venit din viteză, fundaşul laterla la gazdelor centrează, Wesley reia cu capul puţin pe lângă poartă
  • 36'
    Portarul Stelei îşi revine şi continuă meciul
  • 35'
    Tătăruşanu rămâne întins pe teren după un duel cu puternicul Pouga
  • 34'
    Contraatac al Stelei, Bicfalvi îl deschide în stânga pe Tănase, ex-piteşteanul pierde însă startul şi mingea se duce în afara terenului
  • 30'
    Papp reia puţin peste poartă centrarea venită din corner. A fost cea mai importantă ocazie a gazdelor
  • 29'
    Sânmărtean centrează pentru lovitura de cap a lui Wesley, Geraldo este mai bine plasat şi respinge în corner
  • 28'
    Lovitură liberă pentru FC Vaslui de la aproximativ 25 de metri, uşor lateral-dreapta, Raul Costin trage direct, mingea se duce însă destul de departe de bara transversală
  • 26'
    Cartonas galben Primul avertisment al partidei este văzut de Tănase, pentru o tragere de tricou
  • 25'
    După deschiderea scorului, steliştii joacă mai mult în jumătatea proprie, jucătorii lui Ilie Dumitrescu au cedat iniţiativa şi se mulţumesc să lanseze contraatacuri ori de câte ori au ocazia
  • 23'
    Wesley primeşte în careu, cade într-un duel cu un adversar, dar Haţegan a fost aproape de fază şi nu a acordat nimic
  • 21'
    Tănase trimite o pasă pe culoar pentru Surdu, atacantul Stelei scapă singur spre poartă, dar asistentul semnalizează off-side
  • 20'
    Campano trage pe lângă poartă de la 20 de metri
  • 20'
    Surdu îl deschide foarte bine pe Stancu în partea dreaptă, "Motanul" centrează în careu, Ghencev se repliază foarte bine şi respinge atacul stelist
  • 17'
    Contraatac al Stelei ce se anunţa periculos pentru poarta adversă, Bicfalvi preia însă prea lung şi pierde din nou balonul
  • 16'
    Balonul este trimis la 6 metri din lovitură de colţ, Tătăruşanu iese şi prinde
  • 15'
    Campano îl depăşeşte uşor pe Latovlevic, Dorel Stoica dublează foarte bine şi respinge în corner
  • 10'
    Surdu este scos pe targă în afara terenului. Ex-braşoveanul îţi revine şi reintră pe teren
  • 10'
    Surdu are o nouă acţiune în preajma careului adver, marcatorul golului este însă blocat în momentul şutului. Surdu a rămas întins pe gazon după această fază, iar echipa medicală îşi face apariţia pe teren
  • 9'
    Sânmărtean centrează bine de pe stânga, Pouga reia cu capul cu un adversar în spate, mingea se duce însă peste poartă
  • 7'
    O nouă lansare a lui Latovlevic, Bicfalvi deviază pentru Surdu, însă de această dată mingea ajunge în braţele lui Kuciak
  • 5'
    Gol Latovlevici îl lansează foarte bine pe Surdu, atacantul Stelei se descurcă foarte bine între doi adversari, îl driblează pe Kuciak şi împinge balonul în poartă
  • 4'
    De această dată, Sânmărtean bate la bara a doua, dar trimite prea tare şi mingea iese în out
  • 3'
    Wesley primeşte în stânga, încearcă o pasă în centrul careului, Abrudan respinge în corner. Sânmărtean bate la colţul scurt, Dorel Stoica acordă corner gazdelor
  • 2'
    Bicfalvi încearcă un şut surprinzător de la 25 de metri, balonul se duce însă departe de poartă
  • 1'
    Gazdele încep în jumătatea adversă, Abrudan controlează greşit un balon şi Pouga intră în posesia balonul. Steliştii recupereză însă şi pleacă pe contraatac, dar Bicfalvi este deposedat în marginea careului advers
  • 1'
    Inceput de joc Steaua atacă în această repriză de la stânga la dreapta; "roş-albaştrii" au lovitura de start