Patru minute de prelungire.
  • 87'
    Schimbare Adailton este înlocuit cu Zmeu.
  • 86'
    Oaspeţii exercită un forcing de final asupra careului advers, dar fără a-şi crea situaţii concrete de a marca.
  • 82'
    Wesley trage milimetric peste poarta Gloriei.
  • 78'
    Cartonas galben Papp este avertizat.
  • 75'
    Schimbare Mureşan îi lasă locul lui Ene.
  • 69'
    Schimbare Bruno Moraes îl schimbă pe Băjenaru.
  • 69'
    Schimbare Bwab intră în locul lui Predescu.
  • 68'
    Gol După mai multe încercări eşuate, Adailton îl învinge pe Albuţ cu un şut la colţul scurt.
  • 66'
    Cartonas galben Mărgineanu îl faultează pe Adailton şi primeşte cartonaşul galben.
  • 61'
    Adailton încearcă să se revanşeze după faza precedentă, ia pe cont propriu o acţiune în banda dreaptă, dar şutul trece mult pe lângă colţul scurt.
  • 60'
    Pouga îl găseşte incredibil de singur pe Adailton la 6 metri de poartă, însă acesta ratează cu seninătate cea mai clară şansă de gol a meciului. Albuţ a avut un reflex formidabil şi a îndepărtat pericolul în doi timpi.
  • 58'
    Schimbare Pouga intră în locul lui Bello.
  • 57'
    Cea mai mare ocazie a meciului: Wesley trimite la o palmă de bara colţului lung a porţii oaspeţilor.
  • 55'
    Cartonas galben Genchev este "îngălbenit" de arbitru pentru un fault la mijlocul terenului.
  • 53'
    Wesley trage dezamăgitor din 20 de metri, poziţie centrală.
  • 49'
    Cartonas galben Farkaş primeşte şi el un avertisment.
  • 47'
    Burdujan trage periculos spre colţul lung, dar Albuţ intervine salvator.
  • 46'
    Inceput repriza a doua
  • 45+1'
    Final prima repriza
  • 45'
    Cartonas galben Luz este avertizat pentru un fault dur la Tudose.
  • 42'
    Wesley trage direct pe poartă, dar portarul Bistriţei prinde.
  • 41'
    Cartonas galben Keita este avertizat pentru un fault asupra lui Wesley.
  • 40'
    Tudose respinge providenţial din faţa lui Adailton, aflat singur la 3 metri de poarta lui Albuţ.
  • 28'
    Wesley reia din prima, din 11 metri central, o minge venită din stângă, de la Adailton, dar balonul nu ajunge până la poartă. Fundaşii ardeleni resping.
  • 21'
    Adailton trage mult peste din lovitură liberă, 25 de metri-central.
  • 19'
    Adailtin finalizează pe colţul lung o acţiune personală pe partea stângă. Albuţ reţine.
  • 17'
    Belo câştigă duelul fizic cu Szukala, pătrunde până la 6 metri de poarta lui Albuţ, dar trage mult peste.
  • 15'
    Szukala luftează în mijlocul propriului careu. Eroarea sa este reparată de Albuţ care reţine centrarea lui Burdujan.
  • 13'
    Kuciak boxează în faţă o lovitură liberă executată înşelător de la mare distanţă. Vaslui scapă însă cu faţa curată.
  • 9'
    Schimbare Annag iese accidentat. În locul său intră Burdujan.
  • 7'
    Milisavljevic centrează de pe dreapta, pe colţul lung, pentru Wesley, dar atacantul lui Lopez Caro faultează în atac.