Final meci
  • 90+1'
    Nikolic pleacă spre poartă pe banda stângă, centrează şi scoate un corner
  • 89'
    Ocazie mare pentru Steaua. Georgievski a centrat pe 6 metri, Popa s-a întins şi a ciupit balonul, însă Jovic a prins
  • 86'
    Ocazie uriaşă pentru Ceahlăul. Jula a centrat la bara a doua, Popadiuc a avut prim-planul, dar a reluat defectuos spre poartă
  • 83'
    Schimbare Intră Cazan, iese Vlad Achim
  • 82'
    Centrare din corner, Tătăruşanu prinde fără probleme
  • 82'
    Ocazie mare pentru Steaua. Fundaşii gazdelor bâlbâie o minge în preajma careului mare, nemţenii reiau spre poartă, dar mingea este deviată în corner
  • 80'
    Latovlevici reia spectaculos din voleu, însă mingea se loveşte de un adversar
  • 78'
    O nouă lovitură de la colţ pentru Steaua, Bourceanu centrează în faţa porţii, Gardoş nu reuşeşte să reia cu capul
  • 75'
    Iancu trage tare de la 25 de metri, mingea este deviată în corner
  • 74'
    Adi Popa îşi face mingea pe stângul şi trage de la 15 metri, mingea este deviată la colţul scurt, iar Jovic prinde cu ceva emoţii
  • 72'
    Schimbare Iese Constantinescu, intră Popadiuc
  • 70'
    Cartonas galben Nikolic vede galben pentru proteste
  • 69'
    Cartonas galben Popa, galben pentru împingerile de mai devreme
  • 69'
    Cartonas galben Marc este şi el avertizat, după ce a încercat să-l lovească pe Prepeliţă
  • 68'
    Cartonas galben Cânu vede galen pentru încăierarea de mai devreme
  • 68'
    Marca intră tare la Prepeliţă, moment în care spiritele se încing şi jucătorii celor două echipe sunt aproape de bătaie
  • 67'
    Gardoş îl lansează pe Nikolic, atacantul muntenegreann intră în careu şi trage în blocaj
  • 64'
    Marc trage destul de bine de la 25 de metri, mingea trece pe lângă poartă
  • 63'
    Cartonas galben Chitoşcă intră tare la Popa şi vede cartonaşul galben
  • 62'
    Schimbare Răduţ bifează primele minute sub comanda lui Reghecampf, într-un meci oficial. Tănase iese în huiduielile câtorva suporteri
  • 60'
    Tănase centrează de pe partea dreaptă, mingea este respinsă în corner. Bourceanu centrează la bara a doua, Gardoş opreşte mingea şi scoate la şut pentru Latovlevici, însă "lunetistul" trage peste peluză
  • 58'
    Iancu îl lansează pe Latovlevici în partea stângă, mingea este trimisă prea tare şi iese în aut de poartă
  • 55'
    Schimbare Iese Lucas Garcia, intră Chitoşcă
  • 54'
    La meci asistă 10.725 de spectatori
  • 53'
    Tănase trimite pe culoar pentru Nikolic, care trage în portar din unghi
  • 53'
    Jula scapă într-o poziţie foarte bună, Tătăruşanu iese din poartă, atacantul Ceahlăului trage în el. A fost cea mai mare ocazie a oaspeţilor în această repriză
  • 50'
    Ocazie periculoasă a Stelei. Latovlevici a centrat la colţul lung, mingea l-a depăşit pe Nikolic, dar Iancu a fost aproape de a o împinge în poartă
  • 49'
    Latovlevici trage pe jos de la 25 de metri, şutul este slab şi trece pe lângă poarta lui Jovic
  • 49'
    Adi Popa primeşte în careu, preia şi centrează în blocaj. Mingea eeste respinsă în corner
  • 46'
    Inceput repriza a doua
  • 45'
    Schimbare Iese şi Pintilii, intră Prepeliţă
  • 45'
    Schimbare la Steaua. Reghe începe repriza a doua cu Iancu în locul lui Nicolae Stanciu
  • 45'
    Final prima repriza
  • 44'
    Marca este aproape de un gol care s-ar fi înscris lejer în cele mai frumoase ale sezonului. Marca l-a văzut pe Tătăruşanu ieşit şi a tras de la aproximativ 40 de metri, dar minge s-a dus puţin peste transversală
  • 40'
    Gol Jula reduce din diferenţă. Atacantul a primit o centrare de pe stânga la marginea careului, preia şi trage din întoarcere în plasa laterală a lui Tătăruşanu
  • 39'
    Georgievski trimite în careu pentru Stanciu, Dumitraş respinge
  • 37'
    Bourceanu bate lovitura de colţ, Szukala reia spre poartă, dar mingea se duce pe lângă poartă
  • 36'
    Latovlevici centreauză în mâna lui Garcia, jucătorul Ceahlăului se afla în careu, dar Radu Petrescu acordă doar corner
  • 35'
    Tănase trage departe de poartă de la 25 de metri
  • 33'
    Gheorghiu centrează periculos în careu, Gardoş îl scapă din marcaj pe Golubovic, care n-ajunge însă la minge
  • 32'
    Garcia se descurcă foarte bine la marginea careului, trece lejer de un adversar şi trage în blocajul lui Szukala
  • 30'
    Bourceanu bate lovitura de colţ, nemţenii resping
  • 30'
    Nikolic primeşte în dreapta, trage la colţul scurt din alergare, corner pentru Steaua
  • 29'
    Cartonas galben Constantinescu îl faultează pe Adi Popa din spate şi este avertizat
  • 27'
    Gol Georgievski marchează primul său gol în tricoul Stelei. Macedoneanul primeşte în careu de la Bourceanu, la limita off-side-ului, şi-l învinge pe Jovic cu un şut pe jos
  • 25'
    Adi Popa dă mingea pe lângă Gheorghiu, centrează în careu, Gheorghiu respinge
  • 24'
    Ocazie uriaşă pentru Steaua. Lansare lungă pentru Tănase, care preia bine în careu, însă este deposedat de Dumitraş în momentul în care stelistul se pregătea să tragă
  • 23'
    O nouă centrare în careul lui Tătăruşanu, Cânu reia cu capul, dar în săritură îl loveşte pe Gardoş, care rămâne întins pe gazon pentru câteva momente
  • 23'
    Lovitură de colţ pentru Ceahlăul, centrare la colţul scurt, Nikolic respinge de la colţul scurt
  • 20'
    Stana trage de la 30 de metri mult peste poarta lui Tătăruşanu
  • 18'
    Fază spectaculoasă creată de stelişti. Adi Popa primeşte în dreapta, centrează pe jos la 16 metri, Stanciu sare peste minge, din spate vine Tănase şi trage, balonul se duce însă mult peste transversală
  • 16'
    Centrare înaltă în careul lui Tătăruşanu, portarul Stelei iese şi prinde fără probleme
  • 14'
    Bourceanu intră tare la Stana, dar scapă de cartonaş
  • 12'
    Gol Popa deschide scorul. Latovlevici centrează din rabona, Nikolic deviază pe spate şi-l lasă singur cu portarul pe Adi Popa, care înscrie cu un şut din 8 metri. Mijlocaşul Stelei se afla însă în off-side
  • 9'
    Prima ocazie şi pentru Ceahlăul. Lucas Garcia trage puternic de la 22 de metri, mingea a trecut puţin pe lângă bara din stânga lui Tătăruşanu
  • 8'
    Georgievski centrează la 11 metri de pe partea dreaptă, însă în acea zonă nu se afla niciun stelist
  • 6'
    Ocazie mare pentru Steaua. Szukala iese din apărare şi recuperează, trimite în dreapta la Popa, care era singur, micuţul mijlocaş de bandă centrează la 6 metri, dar mingea-i vine prea în spate lui Nikolic
  • 5'
    Bourceanu trimite lung la Tănase, "decarul" Stelei încearcă o trecere din preluare, dar Dumitraş stă bine pe picioare şi deposedează
  • 4'
    Georgievski este faultat pe partea dreaptă, lovitură liberp pentru Steaua. Bourceanu centrează lung, Ceahlăul stă din nou bine în apărare
  • 3'
    Latovlevici expediază primul şut al partidei. Fundaşul stânga trage însă departe de ţintă
  • 2'
    Adi Popa vrea să pătrundă printre doi adversari, Stana îl deposedează prin alunecare
  • 2'
    Bourceanu încearcă o lansare în stânga pentru Cristi Tănase, jucătorii lui Miriuţă sunt atenţi şi recuperează
  • 1'
    Inceput de joc Steaua are prima lovitură a partidei, campioana României atacă în această repriză la poarta din dreapta. În tribune sunt aproximativ 5.000 de oameni