Faza incredibila a lui Sanmartean, toti rapidistii cad ca spicele, dar pasa in fata portii catre Antal este reluata slab
    Celeban nu se complica si trrimite direct in corner
  • 83'
    Rui Duarte centreaza in careu, Celeban este de netrecut
  • 77'
    Antal centreaza perfect in fata portii, Marius Niculae este singur cu portarul dar reia cu capul pe langa poarta
  • 76'
    Rui Duarte este faultat de Sanmartean si Rapidul are lovitura libera de la jumatatea terenului
  • 75'
    Faza buna a gazdelor, Coman rateaza interventia, dar Goga suteaza in blocaj
  • 75'
    Schimbare Iese Roman, intra Grigorie
  • 74'
    Cartonas galben Raul Costin este avetizat pentru un fault la Teixeira
  • 73'
    Pavlovic paseaza catre Ilijoski, dar mingea este prea lunga
  • 71'
    Schimbare Iese Stanciu, intra Antal
  • 70'
    Pavlovic il faulteaza pe Wesley
  • 69'
    Schimbare Iese Pancu, intra Grigore
  • 68'
    Goga primeste in adancime, dar este deposedat de NDoye
  • 67'
    Stanciu este faultat de Goga
  • 64'
    Minge trimisa de Wesley catre NDoye, acesta este singur cu Albut, dar suteaza direct in portar
  • 63'
    Schimbare Iese Voicu, intra Goga
  • 63'
    Se joaca tare in terenul vasluian, dar Pavlovic nu reuseste sa fie periculos
  • 62'
    Roman centreaza, mingea este respinsa de Celeban si Rapidul are inca un corner
  • 62'
    Rui Duarte trimite catre Teixeira si Rapidul are corner
  • 60'
    Pasa lunga catre Ilijoski, dar este offside
  • 58'
    Sanmartean incearca pasa decisiva, dar mingea e prea lunga
  • 57'
    Rui Duarte primeste in dreapta dar este blocat de Sanmartean
  • 56'
    Schimbare Iese Caue, intra Costin
  • 56'
    Roman centreaza, Oros trimite cu capul pe langa poarta
  • 54'
    Cartonas galben Marius Niculae vede galben
  • 53'
    Oros reuseste si el o foarfeca, dar Coman este pe linia portii si retine
  • 53'
    NDoye se bate de unul singur, mingea ajunge la gazde, dar Varela respinge in corner
  • 51'
    Sanmartean ia pe cont propriu o faza si se duce pana in apropierea careului, dar este deposedat
  • 49'
    Gol Wesley reuseste dubla cu o foarfeca superba
  • 47'
    Cartonas galben Pavlovic este avertizat pentru proteste
  • 46'
    Coman repune din coltul careului mic
  • 46'
    Nu sunt schimbari la pauza
  • 46'
    Inceput repriza a doua
  • 45'
    Final prima repriza
  • 45'
    Gol Rapidul egaleaza cu un sut fabulos al lui Pancu! Mingea s-a dus direct in vinclul portii lui Coman
  • 44'
    Rapidul scoate lovitura libera de la 25 de metri de poarta
  • 42'
    Voicu suteaza de la mare distanta, mingea trece la o palma de vinclul portii lui Dani Coman
  • 42'
    Roman centreaza prost, Wesley respinge din propriul careu
  • 41'
    Sanmartean il faulteaza pe Roman si protesteaza, dar scapa de galben
  • 40'
    Centrare periculoasa a lui Sanmartean, dar mingea este respinsa in cele din urma
  • 39'
    Voicu are o actiune buna, dar este deposedat de Celeban si Vasluiul are lovitura libera
  • 36'
    Ratare uriasa pentru Vaslui! Varela paseaza, mingea ajunge la Marius Niculae, care il lobeaza pe Albut, dar mingea se scurge agonizant pe langa poarta
  • 35'
    Cartonas galben Oros primeste galben pentru un fault la Sanmartean
  • 31'
    Gol Wesley primeste in adancime si il invinge pe Albut! Vasluiul conduce cu 1-0 la primul sut pe poarta
  • 30'
    Pasa lunga catre Stanciu, dar mingea ajunge la Albut
  • 29'
    Aruncare de la margine pentru oaspeti
  • 28'
    Milisavljevic este faltat si Rapidul are lovitura libera de la 35 de metri
  • 28'
    Albut repune din coltul careului mic
  • 26'
    Celeban este in mare verva dar este faultat
  • 26'
    Pancu este surprins pentru a doua oara in offside
  • 25'
    Centare buna a lui Roman, dar reluarea lui Voicu este slaba
  • 24'
    Pancu il loveste pe Celeban, dar scapa de cartonas
  • 21'
    Actiune frumoasa a lui Roman, sutul trece insa mult peste poarta
  • 19'
    Faza geniala reusita de Sanmartean si Wesley, dar primul este doborat in careu in ultima clipa
  • 18'
    Stanciu este faultat de Voicu si oaspetii raman in atac
  • 16'
    Teixeira paseaza fabulos, Roman este singur cu Dani Coman, dar este blocat de Charalambous
  • 15'
    Pancu scapa singur in careu, Coman iese si blocheaza, dar este offside
  • 12'
    Inca o centrare in careul lui Coman, Ilijoski incearca foarfeca, dar rateaza de putin
  • 11'
    Centrare buna in careul Vasluiului, mingea ajunge la Teixeira, dar sutul este blocat
  • 9'
    NDoye suteaza violent, mingea trece la cativa centimetri de poarta
  • 9'
    Sanmartean combina cu Wesley si brazilianul este luat pe sus de Oros! Lovitura libera pentru oaspeti
  • 8'
    Primul atac bun al Vasluiului! Centrarea lui Celeban este retinuta cu bine de Albut
  • 5'
    Atac bun al Rapidului, Coman respinge spectaculos la centrarea lui Roman
  • 4'
    Rapidul are lovitura libera din lateral, Marius Niculae a faultat in apropierea careului