Sigla Pandurii Târgu Jiu Pandurii Târgu Jiu Sigla Steaua Bucuresti Steaua Bucuresti
1 1 Final
  • 90+4'
    Final meci Stoichiţă scoate doar un punct, la primul său meci
  • 90+4'
    Mihai Costea putea da lovitura pe final, dar Mingote ajunge înaintea lui la un balon trimis la întâlnire
  • 90+2'
    SchimbareIntră Alexandru Neagu, iese Pintilii accidentat
  • 90+1'
    De la margine s-au trei minute de prelungire
  • 90'
    Lovitură liberă pentru Pandurii, Stanca iese şi reţine
  • 90'
    Cartonas galben Nistor a cerut galben pentru Bourceanu, Avram i l-a dat lui :)
  • 88'
    Geraldo urcă pe banda dreaptă, încearcă un dribling, dar faza se încheie cu un fault în atac
  • 85'
    Schimbare şi la Pandurii. Autorul golului, Alex Maxim, nu mai poate continua partida şi este înlocuit cu Alexandru Grigoraş
  • 84'
    Schimbare Iese Rusescu, intră Mihai Costea
  • 84'
    Ghinion pentru jucătorul Pandurilor. Maxim s-a accidentat după marcarea golului şi are nevoie de îngrijiri medicale
  • 83'
    Cartonas galben pentru Maxim, deoarece şi-a scos tricoul după marcarea golului
  • 82'
    Gol Gorjenii egalează prin Maxim! Centrare de pe partea dreaptă, Chipciu îl scapă din marcap pe Maxim, care face preluare şi trage peste Stanca din câţiva metri
  • 80'
    Schimbare Iese Ibeh, intră Lemnaru
  • 79'
    Vine replica Pandurilor! Nisto loveşte bara transversală cu un şut din afara careului
  • 76'
    Cartonas galben Bourceanu opreşte un contraatac şi vede cartonaşul galben
  • 75'
    Gol Chipciu trage la colţul lung cu piciorul stâng de la 22 de metri, uşor lateral-dreapta, Mingote nu mai poate interveni
  • 71'
    Stoichiţă mută din nou. Iese Tănase, intră Florin Costea
  • 69'
    Pandurii Târgu Jiu ratează din nou senzaţional. Iliev n-a ieşit la off-side, Batin scapă singur spre poartă, dar trage în Stanca
  • 68'
    Lansare pentru Batin, Iliev are probleme, Stanca iese din careu şi degajează din faţa atacantului echipei gazdă
  • 65'
    Ocazie incredibilă a Pandurilor. Geraldo pasează la adversar, gorjenii se aruncă înspre poarta lui Stanca, mingea ajunge în stânga la Nistor, care întoarce elegant un adversar şi îl lobează frumos peste Stanca. Chiricheş respinge de pe linia porţii
  • 63'
    Lovitură de colţ pentru Pandurii Târgu Jiu, Voiculeţ bate la 6 metri, Stanca iese aiurea, dar Batin reia peste bara transversală
  • 61'
    Schimbare la Steaua. Iese Mihai Răduţ, intră Tibi Bălan
  • 60'
    Tănase trage slab de la 25 de metri şi Mingote prinde
  • 56'
    Cristi Tănase cade în careul advers într-un duel cu Viera, steliştii cer penalty, dar Marius Avram lasă jocul să continuie
  • 56'
    Contraatac al gazdelor, Voiculeţ îl întoarce pe Bourceanu şi trage, Ilie atenuează forţa şutului şi Stanca reţine fără probleme
  • 52'
    Alexandru Maxim e călcat pe gleznă de Răduţ, jucătorul Pandurilor este scos în afara terenului pentru îngrijiri medicale
  • 51'
    Batin urcă pe stânga, scoate la 16 metri pentru şutul lui Ibeh, steliştii sunt atenţi şi recuperează
  • 47'
    Pandurii încep tare. Maxim trece nederanjat pe lângă Bourceanu şi trage în diagonală, mingea trece puţin pe lângă bară
  • 46'
    Inceput repriza a doua A început partea a doua, antrenorii au păstrat aceeşi jucători în teren
  • 45+1'
    Final prima repriza
  • 45+1'
    Cea mai mare ocazie a partidei. Tănase trage la colţul lung, minge loveşte bara, însă nici Rusescu, nici Tatu nu reuşesc s-o împingă în poartă
  • 43'
    Tot Raul Rusescu bate, dar nici de această dată n-are mai mult succes. Mingea trece mult peste transversală
  • 43'
    Cartonas galben Tănase este faultat de Pintilii în colţul careului mare, jucătorul Pandurilor vede cartonaşul galben
  • 41'
    Voiculeţ se întoarce la 22 de metri şi şutează peste bara transversală
  • 39'
    Chipciu încearcă un şut surprinzător de la 25 de metri, trage însă slab pe jos
  • 39'
    Bourceanu îl lansează în dreapta pe Chipciu, care trece în viteză de adversarul direct şi intră în careu şi scoate la şut, Viera respinge în corner din faţa lui Rusescu
  • 35'
    Cartonas galben Tatu îl faultează pe Mihai Pintilii şi vede şi el cartonaşul galben
  • 31'
    Unguruşanu centrează de pe partea stângă, steliştii resping de la prima bară. Mingea ajunge din nou în posesia gorjenilor, Voiculeş trimite în careu, Batin reia cu capul din 6 metri, dar mingea nu prinde cadrul porţii
  • 27'
    O nouă mare ocazie a Stelei. Tatu centrează la colţul scurt, Rusescu se desprinde de marcaj şi reia cu capul puţin pe lângă poartă
  • 26'
    Partida a fost întreruptă pentru câteva momente, deoarece un suporter a pătruns pe teren. Acesta s-a aşezat calm în faţa lui Stanca, şi-a dat pantalonii în vine şi i-a arătat fundul lui Răzvan Stancat. A fost imediat evacuată de oamenii de ordine. În tot acest timp, încă un fan a sărit gardul dintre tribune şi teren, dar a fost "capturat" imediat
  • 23'
    Gorjenii centrează din lovitură liberă, trimit la bara a doua, Stanca respinge cu dificultate
  • 22'
    Tănase comite henţ aproape de colţul careului de 16 metri, lovitură liberă pentru Pandurii
  • 21'
    Vine şi primul şut la poarta Stelei. Voiculeţ trage de la 25 de metri, şutul este pe mijlocul porţii şi Stanca reţine din prima
  • 20'
    Răduţ trage în peluză din 22 de metri. Evoluţie ştearsă până acum pentru optarul stelei
  • 17'
    Rusescu pătrunde pe culoar printre doi doi fundaşi, Ionuţ Rada are o intrare excelentă prin alunecare şi deposedează
  • 16'
    Lovitură de colţ pentru Steaua, a treia consecutivă, Chipciu trimite în careu, gorjenii au din nou prim-planul
  • 15'
    Ocazie mare pentru Steaua. Chiricheş urcă din apărare cu balonul la picior, pasează pentru Tatu, care la rândul său îl lansează pe fundaşul Stelei cu o pasă peste apărare adversă, Chiricheş trage din unghi, dar Mingote scoate în corner
  • 11'
    Lansare pentru Paul Batin, faza i-a ridicat pulsul lui Stanca, dar tuşierul semnalizează poziţie afară din joc la jucătorul lui Grigoraş
  • 11'
    Bourceanu centrează din lovitură liberă la bara a doua, apărarea Pandurilor stă bine şi îndepărtează balonul din zona periculoasă
  • 10'
    Cartonas galben Voiculeţ este şi el avertizat, după un fault la Tănase
  • 10'
    Fază frumos construită de stelişti, cu pase din prima, Pârvulescu încearcă o pasă pe culoar, în zona centrală a careului mare, trimite prea slab şi gorjenii recuperează
  • 8'
    Raul Rusescu bate lovitura liberă, trage cu forţă, mingea trece însă peste bara transversală
  • 7'
    Cartonas galben Călin Cristea vede primul galben al partidei, după ce l-a oprit prin fault pe Leandro Tatu. Loviturp liberă pentru Steaua de la 25 de metri
  • 5'
    Combinaţie frumoasă a gazdelor în zona careului mare al Stelei, mingea este scoasă în dreapta pentru Maxim, care încearcă o pătrundere prin dribiling, dar Chiricheş protejează foarte bine şi mingea iese în aut de poartă
  • 3'
    Acţiune a gorjenilor pe partea stângă, Ilie intră prin alunecare şi reuşeşte să recupereze
  • 1'
    Inceput de joc Fluier de start în primul meci al lui Mihai Stoichiţă, de la revenire. Geraldo joacă fundaş dreapta, Chiricheş a fost primit cu foarte multă căldură de publicul din Târgu Jiu. Steliştii atacă în această repriză la poarta din stânga